تسریع اجرای «برجام» روی میز مذاکره | اتاق خبر
کد خبر: 351923
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 19:58
روزنامه ایران در شماره پنجشنبه 27 خرداد در تیتر یک به مذاکره محمد جواد ظریف و جان کری اشاره کرد و نوشت: وزیران خارجه ایران و آمریکا از فرصت حضور در اجلاس اسلو استفاده کردند و بار دیگر بر سر توافق هسته‌ای و مشکلات ناشی از اجرایی شدن آن به گفت ‌وگو نشستند.

اتاق خبر - واشنگتن با انتشار بیانیه ‌ای، اعلام کرد که این دیدار 70 دقیقه پشت درهای بسته انجام شده است.

این روزنامه در خبری دیگر با انتخاب عنوان «پسابرجام» فرصتی برای رونق و اشتغال، آورد: نشست سران قوا به میزبانی رئیس مجلس برگزار شد. این جلسه ساعت 11 صبح دیروز با حضور حسن روحانی، علی لاریجانی و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی برگزار شد. رئیس جمهوری پس از نشست مشترک با رؤسای قوای قضائیه و مقننه اظهار امیدواری کرد: دولت و مجلس دهم در کنار هم و با هماهنگی و همفکری بیشتر بتوانند در راستای حل معضلات و مشکلات مردم تلاش کنند. به گفته رئیس جمهوری در نشست مشترک سران سه قوه بحث‌های متنوع و مختلفی مطرح شد که یکی از مباحث، فضای بعد از برجام بود. روحانی با اشاره به اینکه ملت ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به توافق حائزاهمیت برجام دست یافت، خاطرنشان کرد: امروز در شرایط پسابرجام قرار داریم و باید از این فضا برای ایجاد رونق در کشور و ایجاد اشتغال، حداکثر استفاده را ببریم و رسیدن به این هدف تنها با همکاری و هماهنگی سه‌قوه و سایر ارکانی که در نظام مسئولیت‌هایی را برعهده دارند، میسر خواهد بود.
روزنامه ایران با انتشار عنوان بازگشت «بوئینگ» به ایران پس از 37 سال، در گزارشی دیگرمی نویسد: زمانی که ایران اعلام کرد برای نوسازی ناوگان فرسوده هوایی به 500 هواپیمای جدید نیاز دارد بسیاری از شرکت‌های هوایی برای حضور در بازار ایران ابراز تمایل کردند. در این میان دو شرکت ایرباس و بوئینگ توانستند با جلب نظر ایران قراردادهای اولیه برای فروش هواپیما به ایران را امضا کنند. بلافاصله پس از اجرای برجام و سفر رئیس‌جمهوری به فرانسه قرارداد با ایرباس برای خرید 118 فروند هواپیما امضا شد. براساس گفته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، طرف فرانسوی متعهد شده در مدت 16 سال هواپیماهای ایرباس را در اختیار ایران قرار دهد. این هواپیماها شامل 45 ایرباس 320، 45 ایرباس 330 و 16 ایرباس 350 و 12 ایرباس 380 است. حال آخوندی خبر از خرید 100 هواپیمای بوئینگ را می‌دهد که جزئیات این توافق قرار است روزهای آینده منتشر شود.
اختصاص یک بیمارستان برای درمان اعتیاد دانش‌آموزان، عنوان دیگر این روزنامه است. در این مطلب می خوانیم: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر استان تهران روز گذشته در نشستی خبری اعلام کرد که بیمارستانی مخصوص درمان دانش‌آموزان معتاد در نظر گرفته‌ شده و درمان این دسته از دانش‌آموزان پس از این به صورت متمرکز انجام خواهد شد. محمدرضا آذرنیا در نشستی به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد‌مخدر درباره اعتیاد دانش‌آموزی گفت: «کمیته‌ای با حضور نماینده بهزیستی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌های علوم پزشکی تشکیل شده است. حالا تمرکز اصلی ما روی دانش‌آموزان معتاد است تا آنها تحت درمان قرار گیرند. البته این اقدامات به گونه‌ای انجام می‌شود که به درس آنها لطمه نخورد. بیمارستان خاصی هم برای درمان دانش‌آموزان مصرف کننده مواد‌مخدر در نظر گرفته شده است که پراکنده نباشند و بتوانیم به صورت متمرکز برای درمانشان اقدام کنیم.»
روزنامه ایران همچنین در صفحه نخست عنوان های «7500 واحد صنعتی کوچک مشمول تسهیلات 1 تا 3 میلیارد تومانی»، «سخنگوی دستگاه قضایی خبر داد: 28 تیر، دادگاه متهمان حمله به سفارت عربستان»، «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لغو کنسرت‌ها دلایل امنیتی ندارد»، «افطاری به صرف «چیکن فینگر» و «بیف استروگانف»»، «گفت‌و‌گو با پرویز هادی قهرمان سنگین وزن کشتی جهان» و «شناسایی قاتل از میان12میلیون پرونده» را منتشر کرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید