آلودگی سبزی، علت اصلی مسمومیت غذایی دانشجویان گنبدی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 351937
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 21:53
رئیس دانشگاه گنبدکاووس، علت مسمومیت غذایی 60 دانشجوی دختر این دانشگاه را آلودگی سبزی خوردن دانست و گفت: براساس اعلام نتایج آزمایش های انجام شده ازسوی مرکز بهداشت، این علت قطعی است.

اتاق خبر:حسین گلچینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: پس از اعلام نتیجه آزمایش های انجام شده، عصر روز گذشته (چهارشنبه) جلسه ای درمحل فرمانداری ویژه گنبدکاووس تشکیل شد.
وی گفت: دراین جلسه که معاون استاندار و فرماندار ویژه نیز حضور داشت، مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان آلودگی 'سبزی خوردن' را علت اصلی و قطعی مسمومیت دانشجویان دختر این واحد دانشگاهی اعلام کرد.
دکتر گلچینی اضافه کرد: بر این اساس و به دستور فرماندار ویژه گنبدکاووس مقرر شد، این دانشگاه براساس مستندات مربوطه شکایتی را از فروشنده سبزی به دادستانی شهرستان تقدیم نماید.
وی تصریح کرد: دراین جلسه فرماندار ویژه گنبدکاووس طی تماس تلفنی با دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان، خواستار برخورد قانونی و بازدارنده با فروشنده خاطی شد.
دکتر فرهاد بدیعی سرپرست مرکز بهداشت گنبدکاووس نیز دراین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: پس از اعلام قطعی نتایج آزمایش های انجام شده بر نمونه مواد غذایی دانشگاه این شهرستان مشخص شد که آلودگی میکروبی سبزی خوردن مصرفی، علت اصلی مسمومیت دانشجویان بوده است.
جمعه شب هفته گذشته و شنبه شب هفته جاری حدود 60 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه گنبدکاووس با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی این شهرستان اعلام مسمومیت غذایی کردند که تحت مداوا قرار گرفتند.
دانشگاه گنبدکاووس که از دانشگاه های دولتی است حدود 3500 دانشجو دارد که 1100 نفر آنان که دانشجویان غیر بومی هستند، درچندین خوابگاه زندگی می کنند.
شهرستان گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید