پارالمپیکی های جودوی کشور به دنبال مسابقه تدارکاتی در خارج از مرزها | اتاق خبر
کد خبر: 351944
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 23:05
مربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان کشور گفت که تیم ملی پارالمپیکی جودو پس از اردوی آمادگی قصد دارد تا در یک مسابقه تدارکاتی در یکی از کشورهای صاحب نام منطقه حضور یابد.

اتاق خبر:محمد رضا حاج یوسف زاده روز سه شنبه در حاشیه اردوی آمادگی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان که در شهرستان قائمشهر در حال برگزاری است ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برگزاری این مسابقه تدارکاتی به منظور تائید کمیته ملی پارالمپیک ضروری است.
وی ابراز امیدواری کرد که مسابقه تدارکاتی در یکی از کشورهای تاجیکستان ، ارمنستان یا آذربایجان برگزار شود.
حاج یوسف زاده با اظهار این که اردوی آمادگی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان به صورت منظم در حال برگزاری است ، گفت : امیدواریم جودوکاران قبل ازاعزام شانس حضور در یکی از کشورهای صاحب نام را برای مسابقه تدارکاتی به دست آورند.
نهمین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان از شنبه این هفته در مجموعه ورزشی ' بهنام طیبی ' قائمشهر آغاز شد و به مدت 15روز ادامه خواهد داشت.
مربی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان گفت : در این مرحله اردو علاوه بر سه جودوکار پارالمپیکی ، چند جودوکار قدیمی به عنوان حریف تمرینی حضور دارند. وی افزود : جودوکاران صبح ها از ساعت 11 الی 13 به صورت تخصصی تمرین می کنند و بعد از ظهرها از ساعت 18الی 19 و 30 دقیقه هم زیر نظر ' امیرعباس انوری ' تمرینات بدنسازی را پی می گیرند.
حاج یوسف زاده از وضعیت جودوکاران ابراز رضایت کرد و گفت : شرایط جودوکاران از لحاظ فنی رضایت بخش است که امیدواریم با برنامه های تخصصی و تمرینات مکرر به آمادگی لازم برای شرکت در مسابقات پارالمپیک برسند .
وی وضعیت محل اسکان جودوکاران در مجموعه بهنام طیبی را هم ' بسیار مساعد ' توصیف کرد و افزود : جودوکاران از نظر روحی در موقعیت خوبی قرار دارند و با توجه به فراهم بودن همه امکانات فنی و جانبی هیچ تنشی در آنان وجود ندارد.
مربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان کشور همچنین در باره شرایط رقابت در مسابقات پارالمپیک ریو 2016 ، گفت : به نظرم جودوکاران در رقابت های پارالمپیک کار دشواری را پیش رو خواهند داشت ، اما ما با تمرینات مکرر و سعی و تلاش فراوان درصدد هستیم تا رزمی کاران را از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی در سطح بالایی قرار دهیم.
امید جعفری در وزن منفی 81 کیلو گرم ، حامد علیزاده در وزن منفی 100کیلو گرم و حمزه نذری در وزن مثبت 100 کیلو گرم سه جودوکاری هستند که شانس حضور در مسابقات ریو 2016 را کسب کردند. اردو تدارکاتی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان در 14 مرحله برگزار می شود.
تیم ملی پارالمپیکی جودو نابینایان و کم بینایان 19 و 20 شهریور با حضور در مسابقات پارالمپیک ریو 2016به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

منیع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید