33 طرح مختلف کشاورزی در سقز به بهره‌برداری رسید | اتاق خبر
کد خبر: 351957
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 00:49
33 طرح مختلف کشاورزی با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در سقز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

اتاق خبر:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز در مراسم افتتاح 33 طرح کشاورزی که صبح امروز با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان در روستاهای آخکند و آیچی برگزار شد، گفت: برای اجرای این طرح‌ها 21 میلیارد و 452 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، صندوق توسعه و داخلی هزینه شده است.

محمد پیشداد ادامه داد: این طرح‌ها شامل 11طرح انتقال آب، یک گلخانه، 19 طرح آب و خاک، یک باسکول 60 تنی و اجرای عملیات بیولوژیکی 120 هکتار از زمین‌های حوزه «خورخوره» است.

وی اضافه کرد: طرح انتقال آب شامل انتقال آب با لوله‌های پلی‌اتیلن به 11 روستای آیچی، گل تپه، مازوجدار، قبغلوجه، درگاه سلیمان، کوپه قران، برچم، باشبلاغ، عربغلی سفلی، دگاگا و رنگه ریژان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز ادامه داد: طرح گلخانه سعدون خادم پیر هم در روستای آخکند با اعتبار چهار میلیارد و 500میلیون ریال امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

پیشداد اعلام کرد: باسکول 60 تنی تمام فلزی شرکت تعاونی روستایی پیشرو و اجرای عملیات بیولوژیکی 120هکتار از زمین‌های حوزه «خورخوره» از دیگر طرح‌هایی است که در هفته جهاد در سقز افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز ادامه داد: همچنین 54 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد.

وی عنوان کرد: با اجرای این 33 طرح تعداد دو هزار و 793 خانوار با جمعیت 11 هزار و 855 نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از دستاوردهای آن برخوردار شدند.

پیشداد افزود: همچنین با افتتاح این طرح‌ها، برای چهار نفر شغل ایجاد شده و زمینه تثبیت شغل 140 نفر نیز فراهم شد.

منبع:فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید