نکات مهمی که رئیس جمهوری با خانواده شهدا و ایثارگران در میان گذاشت | اتاق خبر
کد خبر: 351961
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 01:20
رییس جمهوری در ضیافت افطار با خانواده شهدا نکات مهمی را همچون ارائه شکایت رسمی به دیوان دادگستری بین المللی درباره دستبرد دو میلیارد دلاری آمریکا به اموال بانک مرکزی ایران و تمجید از فرهنگ ایثار و مدافعان حرم مطرح کرد.

اتاق خبر - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در سخنرانی پیش از ضیافت افطاری در جمع تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگران به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداخت

مهم ترین محورهای سخنان وی به شرح زیر است:
** دولت جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی از آمریکا به علت ضبط و دستبرد به حدود دو میلیارد دلار از اموال بانک مرکزی، به دیوان دادگستری بین المللی شکایت کرده و خواستار محکومیت اقدام ضد ایرانی واشنگتن و جبران خسارات شده است.
**دولت یازدهم تا احقاق حقوق مردم و به دست آوردن اصل و خسارت وارده ، موضوع را دنبال خواهد کرد.
** دنبال کردن حقوق ملت به معنای ادامه راه شهیدان است.
** اموال این مردم که نزدیک به 2 میلیارد دلار بوده براثر یک بی احتیاطی در دسترس آمریکایی ها قرار گرفته بود.
** اگر فرهنگ ایثار و شهادت را حفظ کنیم، بدون تردید در برابر سنگین‌ترین توطئه‌های دشمنان پیروز خواهیم بود.
** ملتی می‌تواند برای آرمان‌ها، ایمان، دین، ارزش‌ها، کشور، انقلاب و نظام‌ خود ایستادگی کرده و دشمن را از ادامه فشار و توطئه مأیوس کند که آماده جانبازی باشد.
** اگر در روز 15 خرداد مردم آماده جانبازی نبودند، بر این باور هستم که آنها یا امام راحل را به شهادت می‌رساندند و یا هرگز ایشان را از زندان آزاد نمی‌کردند. از این‌رو حرکت مردم در آن روز، دفاع از مرجعیت و رهبری نهضت اسلامی بود.
** اگر ایستادگی‌ مردم نبود، توطئه‌های ضد انقلاب در مناطق مختلف کشور بدون تردید می‌توانست تمامیت ارضی ایران و حتی انقلاب اسلامی را با خطر جدی مواجه سازد.
** همواره این دشمنان بودند که جنگ را بر ما تحمیل کردند و آنها بودند که حرم امام عسگرین(ع) را تخریب کردند و قصد داشتند قبور مطهر ائمه را بشکافند، آیا می‌توانیم در برابر آنهایی که به اهل بیت عصمت و طهارت، که هر چه داریم از وجود نازنین آنهاست، جسارت می‌کنند، سکوت کنیم؟
** امروز جوانان کشورمان از مسلمان‌ها، هم‌کیشان و از حرم‌های مطهر اهل بیت(ع) دفاع می‌کنند.
** ادامه راه شهیدان یعنی اینکه از استقلال، نظام، شرف و ارزش‌های خود در برابر هجمه‌های دشمنان دفاع کرده و راه انقلاب را تا نقطه پایانی ادامه دهیم.
** باید در عمل به دشمن نشان دهیم که هر کجا برای نظام، آرمان‌ها، دین و ارزش‌هایمان خطری بوجود آید، تا پای جان آماده جانفشانی و شهادت هستیم، چرا که شهادت را افتخار و رسیدن به جاودانگی می‌دانیم.
** به رغم آرزوی دشمنان، هر کجا که با خانواده شهید، جانباز و ایثارگر مواجه شدیم، همواره با لب خندان و با نشاط از فداکاری و ایثار خود و فرزندانشان سخن می‌گفتند و این چیزی است که دشمن را مأیوس می‌کند.
** نشاط خانواده شهیدان و ایثارگران افتخار بزرگی برای ما و تعلیم و آموزشی برای نسل جوان و آیندگان است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید