۲۵هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان خریداری شد | اتاق خبر
کد خبر: 351974
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 02:35
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ۲۵ هزار تن گندم از بهره برداران استان توسط ۳۰مرکز خرید گندم شهری و روستایی خریداری شده است.

اتاق خبر:محمد باقر منوچهری ضمن بیان اینکه در استان سمنان فقط گندم های داخلی برداشت شده از کشاورزان خریداری و از خرید تضمینی گندم های وارداتی و خارجی جلوگیری می شود، بیان داشت: طی سال گذشته ۵۰ تن گندم وارداتی در استان سمنان شناسایی و عودت داده شد.

وی افزود: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت گندم ۸۵ هزار تن این محصول از کشاورزان گندم کار استان سمنان با قیمت تضمینی هر کیلو یک هزار و ۲۷۰ تون خریداری شود.

کشت گندم در 34 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان سطح زیر کشت گندم در استان را ۳۴ هزار هکتار بیان کرد و گفت: در سال جاری پیش بینی می شود ۱۱۱هزار تن گندم در استان تولید و برداشت شود.

منوچهری بر لزوم حمایت از بهره بردار بخش کشاورزی تاکید کرد و بیان داشت: تولید کشاورزی به ویژه در محصولات استراتژیک نیازمند حمایت از بهره برداران و کشاورزان این بخش است.

وی افزود: کشاورزی همه فاکتورهای اقتصاد مقاومتی مانند درون زا بودن، اشتغال، تولید محوری، تخصص داخلی و ... را دارد لذا باید نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید