پروژه جدید عمرانی در استان زنجان اجرا نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 352012
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 07:57
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اولویت‌های استان در تکمیل یکسری از پروژه‌های ناتمام با پیشرفت فیزیکی بالا گفت: عملیات تکمیل و اجرای این پروژه‌ها بر اساس دستورالعمل‌ها است و اجرای پروژه جدید تنها در مواقع خاص ضرورت می‌یابد.

اتاق خبر:رحیم عصفوری شامگاه چهارشنبه در جلسه هم‌اندیشی نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی استان زنجان با صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، بر اساس گزارشات 430 هزار میلیارد پروژه ناتمام در سطح کشور وجود دارد اظهار داشت: مدت زمان برآورد شده برای تکمیل این پروژه‌ها با اعتبارات فعلی 19 سال اعلام شده است.

وی با اشاره به اولویت‌های استان در تکمیل یکسری از پروژه‌های ناتمام با پیشرفت فیزیکی بالا تصریح کرد: آغاز کردن عملیات تکمیل و اجرای این پروژه‌ها بر اساس برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها است و اجرای پروژه جدید تنها در مواقع خاص ضرورت می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه از کل اعتباراتی که کشور در قانون 95 دارد، 96.3 درصد اعتبارات به صورت ملی مصرف می‌شود و سر جمع اعتبارات(عمرانی و جاری)  ارائه شده به استانها نیز 3.7 درصد است خاطرنشان کرد: این به آن معنی است که در کشور تمرکزگرایی وجود دارد که باید این پدیده را شکست.

وی با اشاره به تناسب بین بودجه هزینه‌ای و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای گفت: در حال حاضر اعتبارات هزینه‌ای کشور بیش از 8 برابر اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است.

عصفوری عنوان کرد: اگر غرامت‌های نفتی و سایر درآمدهای ما دچار نقصان شود کم‌کم به این سمت می‌رویم که 100 درصد اعتبارات ما جاری شود که در صورت اتفاق افتادن این امر دولت عملا توانایی هیچ کاری را نخواهد پیدا کرد.

وی اعلام کرد: امیدواریم با حضور پنج نماینده استان در مجلس دهم برای توسعه استان زنجان گام‌های موثری برداشته شود.

به گزارش تسنیم در این جلسه که مدیران و مسئولان دستگاه‌های استانی حضور داشتند، تعدادی از فعالان اقتصادی استان زنجان به موانع و مشکلات پیش روی خود در بحث تجارت داخلی و خارجی پرداخته و خواستار نگارش صحیح قوانین به ویژه در حوزه کسب و کار شدند.

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید