تولید صادرات محور راهی برای خلق ثروت در کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 352014
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 08:08
نماینده مجلس:
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای خلق ثروت در کشور باید اولویت پرداخت تسهیلات و ارائه حمایت ها را به صادرکنندگان و سپس به تولیدکنندگان صادرات محور داد.

اتاق خبر - فریدون احمدی شامگاه چهارشنبه در همایش هم اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان با بخش خصوصی زنجان افزود: هم اکنون شرایط کشور بسیار حساس است و در مقطع زمانی خاصی به سر می بریم.
وی با بیان اینکه نمایندگان باید شنوندگان خوبی باشند، یادآورشد: امروز به یک نسل مطالبه گر نیازمندیم، تا نمایندگان را رها نکنند و از آن ها مطالبه داشته باشند.
احمدی اظهار کرد: امروز اصلی ترین و جدی ترین چالش و بزرگترین گرفتاری پیش روی کشور، مسائل اقتصادی است.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه هم اکنون اقتصاد 1.4 تریلیارد دلاری کشور به یک مصیبت برای آن تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: در داخل مسائل اقتصادی، اصلی ترین مشغله مسئولان، موضوع اشتغال است.
احمدی تاکید کرد: اشتغال محصول یک فرآیند اقتصادی خوب است که اگر در آن اقدامات درست و مثبتی انجام شود، نتیجه مثبتی در اشتغالزایی حاصل خواهد شد و عملکرد منفی نیز نتیجه منفی به دنبال خواهد داشت.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیندهای اقتصادی باید خوب اداره شود تا بتوان در نتیجه آن شاهد اشتغالزایی بود.
وی کشور را نیازمند خلق ثروت خواند و ادامه داد: امروز مسئولان و دست اندرکاران نظام برای خلق ثروت، به این نتیجه رسیده اند که باید سرمایه و سرمایه دار محترم شمرده شود.
احمدی بر لزوم تولید محصولات صادرات محور تاکید و اضافه کرد: باید به تولید محصولی توجه کرد که قابلیت و کیفیت صادرات داشته باشد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ارائه حمایت ها باید در گام نخست صادر کنندگان، سپس تولید صادرات محور مد نظر باشد.
وی ابراز کرد: سرمایه ثابت نیز باید در مسیر تولید صادرات محور قرار گیرد و در نهایت از کالاهایی حمایت شود که قابلیت رقابت و عرضه در بازارهای جهانی را داشته باشند.
احمدی با بیان اینکه تولیدکنندگانی بیش از دیگران به سود و درآمد دست می یابند که تولید صادرات محور داشته باشند، اتکای به بازارهای داخلی را دارای سود سر به سر با نرخ بهره تسهیلات بانکی برشمرد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: آن دسته از واحدهای تولیدی که کمتر از ظرفیت خود تولید و فعالیت می کنند، نمی توانند به سود مورد نیاز برای ادامه حیات خود دست یابند.
وی تصریح کرد: مشکل اساسی صنایع معدنی که با ظرفیت کمتر از توان تولید فعالیت می کنند، نبود پیش بینی لازم برای تامین مواد اولیه است.
احمدی به نبود برنامه آمایش زمین در کشور و استان زنجان اشاره کرد و افزود: از ابتدای انقلاب تا کنون همه مسئولان شعار تدوین برنامه آمایش زمین را برای کشور داده اند اما هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نتیجه نبود برنامه آمایش زمین را راه اندازی صنایعی خواند که با ظرفیت پایین فعال هستند یا توان دستیابی به سود لازم را ندارند و گفت: همه مسئولان در مورد تک تک واحدهای صنعتی مسئولیت دارند.
به گفته وی تولیدی دارای صرفه اقتصادی است که صادرات محور باشد.
احمدی ابراز کرد: سرمایه گذار خارجی، فناوری به همراه خود دارد و اداره و بهره گیری از این فناوری نیازمند مدیریت مناسب است.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذار در چنین مواقعی به همراه خود مدیر وارد می کند تا بتواند محصول با کیفیت تولید کند که قابلیت ورود به بازار جهانی و صادرات داشته باشند.

*** آغوش کشور را باید به روی سرمایه گذاران گشود
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: برای استفاده از سرمایه های خارجی، تولید محصولات صادرات محور و خلق ثروت، باید آغوش کشور را به روی سرمایه گذاران گشود.
محمد عزیزی افزود: هم اکنون وضعیت مالی بانک های کشور، مناسب نیست و اغلب بانک ها و موسسه های مالی در تحریم قرار دارند.
وی یادآورشد: تا کنون طرف مقابل مذاکره های هسته ای و برجام به تعهدات خود در این توافق عمل نکرده است.
عزیزی اظهار کرد: به حتم حذف تحریم ها می تواند در وضعیت اقتصادی کشور موثر باشد.
نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید آغوش سرمایه گذاری ایران و به ویژه استان زنجان را برای سرمایه گذاران باز کرد.
وی خاطرنشان کرد: باید تفکر حمایت از سرمایه و سرمایه گذاران اصلاح شود و به سمت استقبال از آن پیش رفت.
عزیزی ادامه داد: امید به آینده اقتصاد بهتر امید خوبی است و در این کشور، نظام به همین سمت پیش می رود.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: زنجان ظرفیت ها و فرصت های بسیاری برای توسعه دارد، اما تفکر حمایت از سرمایه گذاری و سرمایه گذار در استان باید ایجاد شود.
وی اضافه کرد: همه فعالان اقتصادی به این تفکر قائل هستند، اما باید جمعی بر روی آن به شکل متمرکز کار کنند.
عزیزی تاکید کرد: باید با تدبیر، مشکلات را حل کنیم و این شدنی است.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید دست سرمایه گذار را بوسید، فرش قرمز برای وی پهن کرد و موانع بر سر راه سرمایه گذاری را برداشت.
وی موضوع آمایش زمین را برای سرمایه گذاری و راه اندازی صنایع، مهم خواند و توسعه کشور را مستلزم تمرکز بر روی برنامه های آمایشی برشمرد.
عزیزی به وجود بحران آب در کشور اشاره کرد و افزود: تا 11 سال آینده، 15 برابر وضعیت فعلی مشکل آب خواهیم داشت.
نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما محکوم به این هستیم که به سمت کشاورزی صنعتی و مکانیزه، برویم، کشاورزی سنتی و غرقابی دیگر پاسخگو نیست.
وی یادآورشد: دولت باید به این مباحث کمک کند و به جریان های موثر حرکت بدهد.
عزیزی حمایت از سرمایه گذار و افرادی که صاحبان صنایع هستند را مهم خواند و خواستار برطرف سازی مشکلات اقتصادی کشور با تفکر و تدبر شد.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید