تولید سالانه ۳۵۲۱ تن گوشت و ۱۲۳۲ تن تخم‌مرغ در ۳۱ مرغداری اهر | اتاق خبر
کد خبر: 352046
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 12:45
مدیر جهاد کشاورزی اهر گفت: سالانه سه هزار و ۵۲۱ تن گوشت و یکهزار و ۲۳۲ تن تخم‌مرغ در ۳۱ واحد مرغداری این شهرستان تولید می شود.

اتاق خبر:محمد اسدی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۷ واحد مرغداری در اهر برای تولید گوشت مرغ فعالیت و با ظرفیت ۳۷۰ هزار قطعه، سالانه سه هزار و ۵۲۱ تن گوشت مرغی در شهرستان اهر بواسطه فعالیت این واحدها تولید می شود.

وی همچنین در ادامه به وضعیت تولید تخم مرغ در واحدهای مرغ داری اهر نیز اشاره و تصریح کرد: در کنار ۲۷ واحد گوشتی، چهار واحد مرغداری در شهرستان اهر نیز با ظرفیت سالانه ۱۲۲ هزار قطعه، سالانه بیش از یکهزار و ۲۳۲ تن تخم‌مرغ تولید می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر با اشاره به آخرین افتتاح واحدهای مرغداری در روستای کردلقان این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: این واحد، مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای مرغ‌های گوشتی و تخم‌گذار است که در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سالن‌های آن بهره برداری و تولیداتی انجام می‌شود.

اسدی با اشاره به اینکه مساحت زمین این مرغداری ۲۰ هزار قطعه‌ای یک هزار و ۷۳۵ مترمربع مسقف و دارای دو سالن است، اظهار داشت: کل سرایه گذاری این مجموعه که برای چهار نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده، ۱۴ میلیارد ریال است که ۸۲ میلیارد ریال آن آورده شخصی و ۵۸ میلیارد ریال نیز به‌صورت تسهیلات هزینه شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید