مصرف اسید فولیک دوران بارداری از چاقی کودک جلوگیری می کند | اتاق خبر
کد خبر: 352062
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1395 - 13:59
مطالعه جدید محققان نشان می دهد فولات ویتامین B موسوم به اسیدفولیک در دوره بارداری بیش از آنچه که در گذشته تصور می شد برای سلامت آینده نوزاد مفید است.

به گزارش اتاق خبر، محققان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در مطالعه اخیر خود به بررسی گزارشات پزشکی بیش از ۱۵۰۰ مادر و نوزاد تازه متولدشده شان پرداختند.

 محققان نمونه خون مادران را چند روز بعد از زایمان جمع آوری کردند تا میزان فولات شان را اندازه گیری کنند. نتایج این مطالعات آشکار ساخت هر چقدر میزان فولات بیشتر بود، 

دکتر ژیائوبین وانگ، س

تند. شروع مطالعه از سال ۱۹۹۸ آغاز شده و تا بیش از ۹ سال بعد از بارداری مادر ادامه داشت.

محققان نمونه خون مادران را چند روز بعرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «تغذیه مادر در طول بارداری هم تاحتمال چاقی یا اضافه وزن کودک در طول سال های آینده رشدش کمتر بود.اثیرات بلندمدت بر سلامت کودک دارد و هم بر سلامت مادر بعد از دوره بارداری تاثیر می گذارد. نتایج ما نشان می دهد مصرف کافی فولات توسط مادر موجب کاهش تاثیر چاقی مادر بر سلامت کودکش می شود.»

طبق این مطالعه، مادرانی که میزان مناسب و کافی فولات ویتامین B از طریق مکمل ها، میوه ها یا سبزیجات، در طول بارداری مصرف کرده اند به پیشگیری از چاقی کودکشا ن کمک می کنند، مخصوصا اگر خود مادر چاق باشد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید