Performancing Metrics

تاثیر تغذیه با شیر مادر بر سلامت قلب نوزادان نارس | اتاق خبر
کد خبر: 352235
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 19:36
مطالعات نشان می‌دهد تغذیه نوزادان نارس با شیر مادر برای حفظ سلامت قلب آنها بهترین گزینه است.

به گزارش اتاق خبر،تغذیه نوزاد با شیر مادر می‌تواند فوائد قابل توجهی برای سلامتی داشته باشد. اکنون نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که تغذیه نوزاد نارس با شیر مادر عملکرد و ساختار قلب آنان را در طولانی مدت بهبود می‌دهد.

عملکرد قلب نوزادانی که با شیر مادر تغذیه شده بودند در مقایسه با آنانی که شیر خشک مصرف کرده بودند، حالت طبیعی‌تر داشته است.

به گفته متخصصان، افرادی که زودتر از وقت طبیعی به دنیا می‌آیند در مقایسه با دیگران حفره‌های قلب کوچکتر با جداره‌های ضخیم‌تر دارند که در عملکرد قلب آنان تاثیر می‌گذارد. هچنین این تغییرات در چند ماه نخست تولد نوزاد در ساختار قلب ظاهر می‌شود.

 متخصصان دانشگاه آکسفورد به بررسی این موضوع پرداختند که آیا می‌توان به شیوه‌ای فرایند رشد ساختار قلب را در این نوزادان تغییر داد و آیا نوع رژیم غذایی نوزاد در این چند ماه بر چگونگی رشد قلب آنان تاثیر دارد.

 متخصصان با بررسی اطلاعات مربوط به رژیم غذایی افرادی که پیش از موعد طبیعی به دنیا آمده بودند، دریافتند: عملکرد قلب نوزادانی که با شیر مادر تغذیه شده بودند در مقایسه با آنانی که شیر خشک مصرف کرده بودند، حالت طبیعی‌تر داشته است.

منبع ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید