قطب سوم صادرات فرآورده‌های نفتی ایران متولد شد | اتاق خبر
کد خبر: 352387
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 22:04
با آغاز به‌کار بندر صادراتی عسلویه، سومین بندر صادراتی فرآورده‌های نفتی و بانکرینگ امروز (شنبه ٢٩ خرداد ماه) عملیاتی شد.

اتاق خبر: بندر عسلویه امروز (شنبه، ٢٩ خرداد) با بارگیری نخستین محموله صادراتی فرآورده نفتی به مقصد یکی از کشورهای منطقه خلیج فارس فعالیت خود را آغاز کرد.
در زمین ٥٠ هکتاری این بندر امکان احداث ٦ میلیون بشکه مخازن (حدود یک میلیون تن) با هفت اسکله جهت ایجاد ظرفیت بار دریایی سالانه ١٠ میلیون پیش بینی شده است.

هم اکنون ٢ پست اسکله آن ساخته شده که یکی از آنها در عمق ١٠ متری و طول ٢١٤ متر اواخر سال ٩٢ وارد مدار بهره برداری شد و پست اسکله دوم که اکنون بزرگترین اسکله فرآورده های نفتی بنادر ایران است، ١٥ متر عمق و ٣٢٤ متر طول دارد.

در مقایسه با اسکله های بنادری که دارای حوضچه آرامش هستند، مانند بندر امام خمینی، بندرعباس، بندر بوشهر و ... این اسکله فرآورده های نفتی از طیف طول، عمق و ظرفیت بزرگترین است.

ترمینال بندری شرکت فراسکو عسلویه، امکان بدل شدن به بزرگترین بندر تخصصی فرآورده های نفتی ایران را دارد که برای پیشبرد اهداف شرکت ملی نفت ایران در کنار این شرکت قرار گرفته است.

این شرکت در سال ٨٦ در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه با هدف ساخت بندر به منظور ایجاد پایانه فرآورده های نفتی و ارائه خدمات بانکرینگ و همچنین پشتیبانی دریایی و لجستیکی و ارائه خدمات به سکوهای دریایی تاسیس شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید