سیل در چین همچنان قربانی می‌گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 352393
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 22:22
در پی بارش باران و سیل بی‌سابقه که مناطق وسیعی از کشور چین را در بر گرفته، بیش از 20 نفر دیگر جان خود را طی 24 ساعت گذشته از دست دادند و تعدادی نیز مفقود شدند.

اتاق خبر - سیل گسترده در چین که از هفته گذشته در 10 استان کشور آغاز شده تاکنون زندگی 4 میلیون نفر را مختل و خسارات مالی زیادی نیز به این مناطق وارد کرده است.
بخش اعظم خسارات وارده به این کشور مربوط به مناطق جنوبی است و گزارش شده که بیش از 30 هزار خانه در این نواحی تخریب و یا آسیب جدی دیده اند.
بر این اساس، تلفات انسانی از هفته گذشته که سیل در نواحی مختلف چین آغاز شده به بیش از 100 نفر رسیده و این در حالیست که هنوز بالغ بر 10 نفر ناپدید هستند.
از منطقه خودمختار «گانگشی» خبر می رسد که فقط در روز گذشته - جمعه - 6 تن جان خود را از دست دادند و دو نفر در این منطقه ناپدید شده اند.
همچنین بر اساس گزارش مقامات محلی این استان، به 39 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مردم آسیب جدی وارد شد و محصولات باغی آنان به طول کامل از بین رفت.
سیل در این منطقه همچنین باعث فرو ریختن صدها خانه شد تا مسئولان محلی مجبور به انتقال 15 هزار نفر از مردم به نواحی امن شوند. این در حالیست که میزان خسارت مالی در این منطقه به 317 میلیون یوان (58 میلیون دلار) رسیده است.
همچنین ستاد کنترل سیلاب های منطقه ای از 33 ناحیه در چین گزارش کرده که آب روخانه ها به شکل فزاینده ای بالا آمده و به دلیل وحشت مردم از این شرایط، هزاران نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند.
اداره مقابله با حوادث طبیعی و خشکسالی چین پیشتر نیز در بیانیه ای اعلام کرده بود که بارندگی های اخیر باعث شده تا سطح آب رودخانه یانگ تسه 24 درصد بیشتر از میزان سال 1998 شود.
از جنوب چین نیز خبر می رسد که بارندگی ها فقط در دو روز اخیر 14 کشته و هفت مفقود داشته است.
میزان خسارت وارده به این منطقه که شامل استانها «جیانگ شی»، «هونان» و چند استان دیگر می شود، بیش از 3.22 میلیارد یوان (489.36 میلیون دلار) برآور شده است.
سازمان حوادث غیرمترقبه چین چند ماه پیش اعلام کرده بود که امسال یکی از پربارش ترین سال ها خواهد بود و به مردم بخصوص در مناطق جنوبی و جنوب شرقی هشدارهای ضروری داده شد.
در شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته بر اثر جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین مربوط به سال 1998 میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.
بارش باران هر ساله در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) به بخش های جنوبی چین خسارات شدیدی وارد می کند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید