قاتل اورلاندو با یک کارمند فرودگاه فرانکفورت ارتباط داشت | اتاق خبر
کد خبر: 352459
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 02:18
نشریه آلمانی:
نشریه فوکوس چاپ آلمان به نقل از مقامات امنیتی آلمان از ارتباط مشکوک عمر متین قاتل ارلاندو، با یک کارمند فرودگاه فرانکفورت خبر داد.

اتاق خبر - فوکوس امروز (شنبه) افزود: پلیس آمریکا (FBI) در تحقیقات خود از یک رابطه مشکوک بین متین با یک فرد تبعه افغانستان که در فرودگاه فرانکفورت کار می کرده، خرب داده است.
این فرد 57 ساله چند ماه پیش درخواست روادید سفر به آمریکا کرده بود که مقامات آمریکایی بدون هیچ دلیلی تقاضای وی را رد کردند.
مقامات آلمانی بارها هشدار دادند که فرودگاه فرانکفورت می تواند هدف حملات تروریستی قرار بگیرد، همان طور که 5 سال پیش نیز مورد هدف عملیاتی تروریستی قرار گرفت که طی آن دو سرباز آمریکایی در یک اتوبوس کشته و دو نفر دیگر به شدت زخمی شدند.
در 12 ژوئن 2016 بر اثر تیراندازی تروریستی در یک باشگاه شبانه همجنس‌گرایان در شهر اورلاندو 49 نفر کشته و 53 نفر زخمی شدند.
پلیس سه ساعت پس از تیراندازی موفق به ورود به محل و کشتن فرد مهاجم شد. فرد مسلح عمر میرصدیق متین یک آمریکایی افغان‌تبار معرفی شده‌است.
این حمله مرگبارترین تیراندازی دسته جمعی توسط یک فرد تیرانداز در تاریخ ایالات متحده آمریکا و همچنین مرگبارترین حمله تروریستی در ایالات متحده آمریکا از زمان 11 سپتامبر 2001 عنوان شده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید