رییس پارلمان عرب درباره پناهندگان سوری با کمیساریای عالی حقوق بشر گفت و گو کرد | اتاق خبر
کد خبر: 352544
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 07:24
رئیس پارلمان عرب روز شنبه ضمن دیدار با کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، طرح پارلمان عرب در امور پناهجویان سوری را به این نهاد بین المللی ارائه داد.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه روزنامه الیوم السابع، احمد بن محمد الجروان رئیس پارلمان عرب در این دیدار برای تحقق اهداف انسانی و در سایه بحرانی شدن اوضاع پناهجویان سوری در برخی از کشورها، خواستار همکاری کمیساریای عالی حقوق بشر با این نهاد برای رسیدن به این اهداف شد.
در این دیدار همچنین بر لزوم حمایت از حقوق پناهجویان سوری تاکید و یادآور شد: طرح پارلمان عرب در امور پناهجویان سوری در سازمان های بین المللی و حقوقی، سازمان های مربوط به امور پناهجویان و نیز سازمان های جامعه مدنی مرتبط با این امر ارائه شود.
«زید بن رعد» کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز از تلاش های بی دریغ پارلمان عرب و رئیس آن دردفاع از حقوق پناهجویان سوری تشکر و قدردانی کرد و افزود: همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا طرح پارلمان عرب در امور پناهجویان محقق شود.
جروان ضمن دیدار با «فیلیپو گراندی» کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و ارائه طرح پارلمان عرب در امور پناهجویان، از وی خواست تا برای حمایت بیشتر و موثرتر از حقوق پناهجویان سوری، به صورت مشترک فعالیت داشته باشند.
در این دیدار جروان برخی از چشم اندازها و چگونگی حمایت از حقوق این پناهجویان و راه های بهره گیری از تخصص و توانایی این افراد در توسعه برخی از مناطق جهان ارائه کرد.
گراندی نیز ضمن قدردانی از طرح پارلمان عرب در امور پناهجویان سوری، گفت:باید از توانایی و تخصص این افراد در مراکز پناهندگی و در مشاغلی چون، تدریس و مشاغل فنی در برخی از کشورهای فقیر بهره برد و در این زمینه، امکانات مورد نیاز در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به وضعیت پناهجویان یونان اشاره کرد و یادآور شد: این پناهجویان به حمایت ویژه ای نیازمندند، چرا که این پناهجویان در ساختمان های مخروبه و مراکز غیر قابل سکونت، ساکن هستند.
گراندی از پارلمان عرب خواست تا برای کسب اطلاع بیشتر از وضعیت پناهجویان و افزایش هماهنگی و اقدامات مشترک در زمینه مسائل مربوط به امور پناهجویان، از دفتر آتن این سازمان دیدن کند.
این طرح با هدف یکپارچه سازی همه تلاش های کشورهای عربی، منطقه ای و بین المللی در فراهم کردن مستلزمات حمایت از حقوق پناهجویان سوری و براساس مبانی حقوق بشری انجام خواهد گرفت.
طرح پارلمان عرب از همه کشورها دعوت می کند تا دست به اقدام مشترک بین همه سازمان های ذیر ربط و کشورهای پذیرای پناهجویان زند و راه های زندگی عزت مندانه برای این پناهجویان فراهم شود و این افراد بتوانند از حقوق خود به ویژه حق آموزش و سازماندهی شغلی به خصوص در کشورهایی مانند یونان، قبرس و مقدونیه که از بحران های اقتصادی رنج می برند، برخوردار شوند.
دیدار پارلمان عرب و هیات همراه از ژنو با هدف حمایت از مساله پناهجویان سوری و ارائه طرح این پارلمان درامور پناهندگان انجام گرفته است.
در این دیدار هم چنین میزگردی در مرکز سازمان ملل متحد در ژنو و با مشارکت فدراسیون عربی حقوق بشر برگزار شد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید