آمریکا وضعیت حقوق بشری خود را اصلاح کند | اتاق خبر
کد خبر: 352549
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 07:47
چین:
چین در پی انتشار اسنادی مربوط به شکنجه در زندان های آمریکا پس از عملیات تروریستی یازدهم سپتامبر تاکید کرد که این اسناد نشان دهنده نقض فاحش حقوق بشر در کشوری است که همواره حقوق بشر دیگر کشورها را زیر سئوال می برد.

اتاق خبر - وزارت امور خارجه چین روز شنبه در بیانیه ای آورده است: این اسناد نشان می دهد که نگرانی های زیادی در ارتباط با نقض حقوق بشر در آمریکا وجود دارد که نیازمند اصلاح و بازنگری است.
در بیانیه آمده که بازجویی های زیر شکنجه که در گزارش های طبقه بندی شده مربوط به آنها در زندان های آمریکا منتشر شده، جامعه و دولت چین را شوکه کرده است.
بیانیه می افزاید: کشورها باید به کنوانسیون های بین المللی از جمله کنوانسیون ژنو پایبند بوده و اساسی ترین حقوق انسانی را مراعات کنند. نزدیک به 50 سند افشا شده از سوی سازمان سیا در آمریکا نشان می دهد که بعضا از زندانیان پس از عملیات یازدهم سپتامبر با شکنجه اعتراف گرفته شده است.
وزارت امور خارجه چین افزوده است: آمریکا همواره خود را مدافع حقوق بشر در جهان نشان می دهد و با انتشار گزارش هایی، از وضعیت حقوق بشر دیگر کشورها انتقاد می کند در حالیکه شرایط این کشور به لحاظ حقوق بشری بسیار نگران کننده است.
این وزارتخانه تصریح می کند که بهترین توصیه به آمریکایی ها این است که بجای مداخله در امور دیگر کشورها رفتارها و عملکردهای ضد حقوق بشری خود را اصلاح کنند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید