رویدادها و حوادث عراق در یک نگاه- شنبه 29خرداد | اتاق خبر
کد خبر: 352553
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 08:05
ادامه پاکسازی فلوجه از داعش، استقبال سوریه و مصر از آزاد سازی فلوجه، عمار الحکیم: به همکاری با ایران ادامه می دهیم،

اتاق خبر - اظهارت وزیر خارجه عراق در خصوص دخالت سفیر سعودی در امور داخلی عراق، کشته و زخمی شدن 12 نفر در انفجار انتحاری در صلاح الدین و آغاز عملیات جدید نیروهای عراقی در شمال صلاح الدین و جنوب موصل از خبرهای امروز عراق است.

به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، نیروهای عراقی موفق شدند، منطقه «حی المدنیین» و بخش های وسیعی از منطقه «حی الضباط اول» در مرکز شهر فلوجه را از دست داعش آزاد کنند.
در همین حال مرکز اطلاع رسانی جنگ عراق از کنترل بیمارستان فلوجه توسط نیروهای عراقی خبر داد و افزود: گروهک تروریستی داعش بخش های بزرگی از این بیمارستان را پیش از فرار به آتش کشیده و نابود کرده اند.

** استقبال سوریه و مصر از آزادسازی فلوجه عراق
دولت سوریه امروز آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست های داعش را به ملت و دولت عراق تبریک گفت و تاکید کرد که دستاورد ارتش عراق در این زمینه اقدامی در مسیر نابودی تروریسم داعش و سایر گروه های تروریستی در عراق، سوریه و منطقه است.
همچنین احمد ابو زید سخنگوی وزارت امور خارجه مصر با استقبال از آزادسازی فلوجه، آن را گامی بزرگ در آزادسازی تمام عراق و بازگشت آرامش و امنیت در سراسر این کشور عنوان کرد.

** عمار حکیم به مناسبت آزادی فلوجه: به همکاری با ایران ادامه می دهیم
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در پیروزی های عراقی ها بر تروریسم و به مناسبت آزادی شهر مهم و راهبردی فلوجه از توابع استان الانبار در 50 کیلومتری غرب بغداد تاکید کرد که عراق به همکاری با جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهد.

** ابراهیم الجعفری: سفیر سعودی در امور داخلی عراق دخالت می کند
در پی فراخوان مجدد سفیر عربستان به ساختمان وزارت خارجه عراق در کمتر از شش ماه از شروع به کارش در بغداد بعد از 25 سال قطع مناسبات بین بغداد و ریاض، وزیر خارجه عراق رفتارها و اظهارنظرهای سفیر عربستان سعودی را در بغداد دخالت آشکار در امور داخلی عراق خواند.
وزیر امور خارجه عراق با اشاره به فراخوان مجدد 'ثامر السبهان' به ساختمان وزارت خارجه افزود که تحرکات سفیر عربستان در داخل عراق با چارچوب مسئولیت هایش به عنوان سفیر منافات دارد و این مطلب به طور رسمی به وی ابلاغ شد.

** انفجار انتحاری در شمال صلاح الدین عراق دو کشته و 10 زخمی برجای گذاشت
مقام های امنیتی استان صلاح الدین عراق امروز /شنبه/ اعلام کردند، بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه طوز خورماتو دو نفر کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

** آغاز عملیات جدید در شمال صلاح الدین و جنوب موصل
یک روز پس از آزادی فلوجه از تصرف تروریست های داعش، نیروهای عراقی از بامداد امروز عملیات جدید نظامی در شمال صلاح الدین و جنوب موصل را همزمان آغاز کردند.
این عملیات با هدف آزادسازی شهرستان 'الشرقاط' شمالی ترین منطقه در استان صلاح الدین و همچنین آزادی پایگاه هوایی مهم 'القیاره' در جنوب موصل آغاز شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید