اذعان ائتلاف تروریستی جیش الفتح به خسارت های شدید خود در درگیری های جنوب حلب | اتاق خبر
کد خبر: 352703
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 17:22
ائتلاف تروریستی جیش الفتح اذعان کرد که در درگیری های اخیر با ارتش سوریه در جنوب حلب خسارت های سنگینی متحمل شده و 167 نفر از عناصر آن کشته شده اند.

اتاق خبر - به نوشته پایگاه خبری العهد، منابع آگاه در میان مخالفان مسلح گزارش دادند که 167 نفر از عناصر جیش‌الفتح، از جمله 24نفر ازسرکرده های ارشد این گروه، کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند.
همچنین این منابع افزودند که در این درگیری‌ها، پنج دستگاه تانک و سی و چهار خودروی نظامی متعلق به تروریست‌های سوریه نیز منهدم شد.
دیده بان حقوق بشر سوریه نیز به نقل از یکی از سرکرده های گروه تروریستی جیش الفتح گزارش داد که درگیری‌هایی که با نیروهای ارتش و مقاومت سوریه در روزهای اخیر رخ داد، بسیار شدید بوده و خسارت‌هایی که متحمل جیش الفتح شده، بسیار سنگین است.
نیروهای ائتلاف تروریستی جیش الفتح سه شنبه شب از محور شهرک الزربه به مواضع نیروهای ارتش سوریه و نیروهای پشتیبان حمله کردند.
ارتش سوریه و هم پیمان ها توانستند این حمله گسترده را ناکام گذاشته و خسارت های جانی و تجهیزاتی فراوانی به تروریست ها وارد کنند.
راهبرد ارتش سوریه و نیروهای هم پیمانش در این مرحله و تا پیش از آغاز عملیاتی گسترده، دفع حمله تروریست ها به مواضعشان است و این کار از طریق پیشروی و عقب نشینی ها موقت انجام می شود.
ارتش سوریه روز چهارشنبه توانست برخی از مواضع از دست رفته در محور 'خلصه – زیتان' را که بامداد چهارشنبه از آن عقب نشینی کرده بود، بازپس گیرد.
گروه های تروریستی با سواستفاده از آتش بس دو روزه اعلام شده توسط روسیه در جنوب حلب در دو روز گذشته توانستند دو شهرک خلصه و زیتان در این منطقه را به اشغال خود در آوردند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید