افزایش تعرفه تلفن ثابت از اول تیرماه | اتاق خبر
کد خبر: 352728
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 19:29
وزير ارتباطات تاکید کرد: با توجه به ضرر و زیانی که در تلفن ثابت وجود دارد، تعرفه هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش می یابد و از اول ماه آینده اجرایی می شود.

اتاق خبر: محمود واعظي شب گذشته در ديدار با فعالان بخش خصوصي حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به سياست هاي دولت يازدهم مبني بر حمايت از بخش خصوصي گفت: اكنون بيش از هر زمان ديگر زمينه براي حضور بخش خصوصي در بخش ارتباطات و فن آوري اطلاعات فراهم شده است.

او همچنین در حاشیه این دیدار اظهار کرد: با توجه به ضرر و زیانی که در تلفن ثابت وجود دارد، تعرفه هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت از ۳۰ ریال به ۴۵ریال افزایش می یابد و از اول ماه آینده اجرایی می شود.

 واعظی افزود: در زمان هم کدسازی تلفن ثابت این تصور وجود داشت که با توجه به تعرفه 30 ریالی تلفن ثابت، مشترکان این تلفن را به تلفن همراه که تعرفه ای 18 برابری دارد، ترجیح می دهند.

وی گفت: متاسفانه مردم به تلفن ثابت روی نیاوردند و عملا تلفن ثابت با ضرر و زیان روبرو شد و ما با افزایش تعرفه تلاش کردیم بخشی از این زیان را جبران کنیم.
واعظی افزود: در شرایط کنونی نیز یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه حدود 14 برابر یک دقیقه مکالمه با تلفن ثابت است، بر این اساس افزایش در نظر گرفته شده برای تلفن ثابت چندان زیاد نیست و امیدواریم شرکت مخابرات با این افزایش تعرفه در بحث سرمایه‌گذاری فعال عمل کند.
وزیر ارتباطات درباره ترابرد پذیری (جابه‌جایی) اپراتور تلفن همراه با فقط شماره نیز گفت: این پروژه بسیار سنگین است و قرار بود در 27 اردیبهشت عملیاتی شود البته آنچه مربوط به زیرساخت ها بود آماده شده و به صورت آزمایشی نیز راه‌اندازی شده است، با این حال چند اشکال فنی وجود دارد که تلاش داریم این اشکالات را میان سه اپراتور برطرف کنیم و در آینده نزدیک اجرایی شدن این طرح را اعلام خواهیم کرد.
وی درباره جلسه خود با فعالان بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز افزود: بخش دولتی در حوزه ارتباطات باید کوچک شود و ما تلاشمان باید در جهت حمایت و بستر سازی برای توسعه بخش خصوصی باشد.
وزیر ارتباطات با اشاره به صدور پروانه های مختلف برای فعالیت بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: اکنون افزایش فعالیت بخش خصوصی در توسعه خدمت رسانی به مردم و اشتغالزایی موثر بوده است.
واعظی افزود: تلاش داریم با کاهش قیمت پهنای باند و ایجاد تفکیک در پهنای باند داخلی و بین المللی زمینه‌ای را فراهم آوریم تا قیمت استفاده برای مردم به خصوص در بخش پهنای باند داخلی کاهش یابد.
وی گفت: ما شرکت های دانش بنیان را برای تولید محتوای داخلی و نوشتن اپلیکیشن های جدید تشویق می کنیم و می کوشیم تا خدمت رسانی جدید به مردم ارائه شود.
بر اساس اطلاعات خبرگزاری خانه ملت، واعظی ارزیابی خود را از نشست با فعالان بخش خصوصی مثبت ارزیابی کرد و افزود: برگزاری این نوع جلسات باعث می شود امکان بررسی و حل مشکلات بخش خصوصی بیشتر فراهم شود.

وزير ارتباطات در جلسه با فعالان بخش خصوصی تاكيد براينكه بسترهاي لازم براي حضور بخش خصوصي بايد هرچه بيشتر فراهم شود، يادآور شد: اكنون مجوزهاي لازم براي فعال سازي بخش خصوصي به آنان واگذار و اين بخش مي تواند بدون دغدغه در زمينه ارتباطات و فن آوري اطلاعات بيش از گذشته فعاليت كند.

وي همچنين ادامه داد: امروز اپراتورها براي توسعه فناوري هاي به روز نيازمند مجوز نيستند و مي توانند به راحتي فعاليت كنند در آينده نزديك با همكاري اپراتورها، اپراتورهاي مجازي را خواهيم داشت تا بتوانيم با همكاري بيشتر بخش خصوصي رونق اقتصادي را در اين حوزه گسترش دهيم.

واعظي همچنين با اشاره به الزامات توسعه بازار خاطرنشان كرد: در اين حوزه مي توانيم از پتانسيل بخش خصوصي و ايده هاي اين بخش استفاده كنيم، زيرا ايده ها و فعاليت هاي بخش خصوصي از الزامات توسعه بازار در بخش هاي مختلف است.

وي با تأكيد بر اينكه در بحث اقتصاد مقاومتي نيازمند فعاليت هاي جديد و استفاده از محصولات بومي هستيم بيان كرد: شركت هاي داخلي و فعال بخش خصوصي بايد براي فعاليت هاي خود از محصولات بومي استفاده كنند و در اين زمينه نيز دولت حمايت خود را اعلام مي كند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در پايان اين جلسه با اشاره به نقش بخش خصوصي در توليد محتوا و تأكيد بر اينكه محتواي داخلي به قيمت ارزان ارائه شود، گفت: با ايجاد مركز تبادل اطلاعات در تهران و شيراز امروز شاهد كاهش چشمگير هزينه ها هستيم و هفته بعد نيز اين مركز در مشهد و تبريز راه اندازي خواهند شد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید