خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیری دومینویی در اروپای شرقی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 352741
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1395 - 20:34
وزیر خارجه لوکزامبورگ:
«ژان اسلبورن» وزیر امور خارجه لوکزامبورگ گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می توانند به اقدامات مشابهی از سوی سایر کشورهای شرق اروپا منتهی شود.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز، اسلبورن امروز (یکشنبه) در مصاحبه با روزنامه آلمانی «تاگس اشپیگل» گفت که وی نمی تواند تاثیر دومینویی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را در سایرکشورهای شرق این اتحادیه رد کند.
وی افزود: حتی فکر برگزاری همه پرسی درباره عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا توسط «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس هم یک «اشتباه تاریخی» بوده است و حتی اگر انگلیسی ها تصمیم به ماندن در اتحادیه اروپا بگیرند، این مساله مشکلی را که نشات گرفته از نگرش منفی انگلیس به اتحادیه اروپاست، حل نخواهد کرد. اسلبورن گفت گاهی تصور می کند که کامرون و «یاروسلاو کاچینسکی/Jaroslaw Kaczynski»رئیس حزب حاکم عدالت و قانون لهستان توافقی مخفیانه درباره جلوگیری از روند یکپارچگی اروپا داشته اند و به نظر می رسد هر دوی آنها دستورالعمل مشابهی را در مواضع انتقادی خود در قبال اتحادیه اروپا دنبال کرده اند.
به نوشته رویترز، دولت محافظه کار و اروپا ستیز لهستان از زمان پیروزی در انتخابات سال گذشته میلادی، دچار اختلافاتی با برخی از نهادهای مجری قوانین در اتحادیه اروپا درباره برخی از مسائل از جمله آزادی بیان، دمکراسی، انرژی و مسائل محیط زیستی شده است.
لهستان بزرگترین اقتصاد در کشورهای شرق اروپا قلمداد می شود و بیشترین کمک های مالی را در زمینه زیرساخت ها از اتحادیه اروپا دریافت کرده است.
انگلیس در مقابل بیش از دریافت منابع مالی از بروکسل، به آن کمک کرده است؛ موضوعی که طرفداران کمپین خروج با استناد بر آن خواهان ترک اتحادیه اروپا هستند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید