استفاده تنها ۱۰ درصد راکبان موتورسیکلت از کلاه ایمنی | اتاق خبر
کد خبر: 352846
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 05:08
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان با اشاره تاثیر استفاده از کلاه ایمنی در کاهش تلفات تصادفات گفت: تنها ۱۰ درصد از موتورسیکلت سواران از کلاه ایمنی استفاده می کنند.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از مهر ،سرهنگ حمید معین زاده ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران ۲۵ درصد تصادفات دو ماه اخیر در استان کرمان را مربوط به موتورسیکلت سواران دانست و گفت: بیشترین تصادفات موتورسیکلت سواران در ساعات ۱۰ الی ۱۶ به وقوع پیوسته است.

وی سن ۷۰ درصد کشته های موتورسیکلت سوار را کمتر از ۴۰ سال عنوان کرد و افزود: ۸۵ درصد کشته های گفته شده در اثر ضربه به سر و شکستگی استخوان جمجمه جان باخته اند.

معین زاده با اشاره تاثیر استفاده از کلاه ایمنی در کاهش تلفات گفت: تنها ۱۰ درصد از موتورسیکلت سواران از کلاه ایمنی استفاده می کنند.

وی افزود: برابر ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی حرکت در پیاده رو یا در جهت مخالف مسیر مجاز، ایجاد عمدی صدای ناهنجار، حمل بار غیر متعارف، حرکت نمایشی مارپیچ، تک چرخ، حمل یدک، تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی با موتورسیکلت، تخلف محسوب می شود و ماموران راهنمایی ورانندگی موظفند ضمن صدور قبض جریمه نسبت به توقیف موتورسیکلت حداکثر به مدت یک هفته و در صورت تکرار تا یک ماه اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان بیان داشت: امید است راکبان موتورسیکلت با رعایت بیشتر قوانین و مقررات در کاهش تصادفات نقش خود را ایفا کنند.

 94105

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید