آزادی 354 زن ایزدی از اسارت داعش | اتاق خبر
کد خبر: 352964
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 09:35
مدیر امور ایزدی ها خبر داد:
نیروهای عراقی اعلام کردند که موفق شدند 354 زن ایزدی را در شهر فلوجه از چنگ داعش آزاد کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، هادی دوبانی، مدیر امور ایزدی‌ها در شهر دهوک اقلیم کردستان عراق اعلام کرد، نیروهای شرکت کننده در عملیات فلوجه 354 زن ایزدی را آزاد کرده‌اند. داعش پس از سیطره بر شهر سنجار در اوت 2014 این زنان را به همراه نزدیک به 5 هزار زن و دختر ایزدی دیگر ربوده بود.

وی افزود: ما در حال حاضر در صدد فراهم آوردن مقدمات برای بازگشت آن‌ها به اقلیم کردستان هستیم. این زنان اکنون در منطقه العامریه در شهر فلوجه و تحت حمایت نیروهای عراقی هستند. شهر دهوک در شمال عراق بزرگترین اردوگاه آوارگان ایزدی را در خود جای داده که توسط پیشمرگ‌ها حمایت می‌شوند.

ارتش عراق اخیرا با کمک دیگر نیروهای همپیمان خود موفق شده شهر فلوجه را از تصرف داعش خارج کند.

رائد شاکر جودت، رئیس پلیس فدرال عراق اعلام کرد که حدود 340 داعشی از جمله 40 تک تیرانداز طی عملیات آزادسازی شهر فلوجه به دست نیروهای عراقی از پای درآمدند.

به دنبال عملیات عراقی‌ها در فلوجه بیش از 82 هزار نفر آواره شده‌اند و پیش‌بینی می شود 25 هزار تن دیگر نیز به دلیل ادامه عملیات برای پاکسازی کامل از این شهر کوچ کنند.

به دنبال پیروزی نیروهای عراقی در شهر فلوجه، ایران، سوریه، مصر، اتحادیه عرب، آمریکا و چند کشور دیگر این پیروزی را به دولت و ملت عراق تبریک گفتند.

سازمان همکاری اسلامی نیز پیروزی نیروهای عراقی در این شهر و آزادسازی بخش‌هیا اصلی آن را ستود.

ایاد مدنی، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که این پیروزی مهم به از بین بردن تروریسم منجر می‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید