دولت هنرمندانه تورم را کنترل کرد | اتاق خبر
کد خبر: 353051
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 19:51
عضو مجلس خبرنگان رهبری:
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری معتقد است که دولت یازدهم در سه سال فعالیت خود توانست هنرمندانه تورم کشور را کنترل کند.

اتاق خبر - آیت الله محمود محمدی عراقی، اظهار داشت: اگر بخواهیم از خرداد 92 تاکنون عملکرد دولت را بررسی کنیم، این دولت در بخش هایی موفق و در بخش هایی ناکام بوده است.
وی به عملکرد دولت در بخش اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این مدت همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، حل مشکلات معیشتی مردم در اولویت کشور بود.
نماینده مردم کرمانشاه از رکود و تورم به عنوان 2 عامل اصلی مشکلات اقتصادی ایران نام برد و گفت: دولت یازدهم واقعا در مهار تورم موفقیتی چشمگیر به دست آورد.
محمدی عراقی افزود: تورمی که در حال رسیدن به بیش از 40 درصد بود، اکنون به سمت یک رقمی شدن پیش می رود. به عقیده وی، مهار تورم بزرگترین دستاورد و موفقیت دولت یازدهم است.

* رکود
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرنگان رهبری عنوان کرد: اقتصاد جمهوری اسلامی ایران اکنون درگیر رکود است و باید برای آن چاره اندیشی شود.
آیت الله محمدی عراقی ادامه داد: رکود باعث شده است که مردم به ویژه تولید کنندگان ثمرات کار اقتصادی دولت را لمس نکنند.
وی اضافه کرد: زمانی که شرایط رکود بر کشوری حاکم شود، بیش از هر زمان به تولید لطمه وارد خواهد شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: رکود باعث شده است که امروز حداکثر 30 درصد شهرک های صنعتی فعال باشند و بسیاری از صنایع به دلیل کاهش فعالیت میزان اشتغالزایی خود را کاهش دهند.
محمدی عراقی با بیان اینکه رکود مشکلاتی همچون بیکاری ایجاد می کند، گفت: امیدواریم در این سال آخر، دولت بتواند مشکل رکود کشور را حل کند.
وی با بیان اینکه یکی از راه های برطرف کردن رکود، رسیدگی به مشکل تسهیلات بانکی است، تاکید کرد: متاسفانه یکی از مشکلات اصلی کشور در زمینه رکود بانک ها هستند.

* موفقیت در صادرات
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری به موفقیت های دولت یازدهم در زمینه صادرات هم اشاره کرد و گفت: دولت روحانی، توانست برای نخستین بار در 50 سال گذشته میزان صادرات ایران را نسبت به واردات افزایش دهد.
آیت الله محمدی عراقی عنوان کرد: افزایش صادرات کشور نشان می دهد که وضعیت اقتصادی رو به بهبود است و می توانیم به زودی شاهد رونق اقتصادی باشیم.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید