اتحادیه اروپا به تدریج برخی تحریم های روسیه را لغو کند | اتاق خبر
کد خبر: 353057
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 20:20
وزیر خارجه اتریش:
'سباستیان کورتز' وزیر امور خارجه اتریش خواست تا اتحادیه اروپا به تدریج در پاسخ به گام های روسیه در اجرای تعهدات خود در توافقنامه مینسک تحریم های روسیه را بردارد و ابراز امیدواری کرد که روسیه نیز اقدامات مشابهی انجام دهد.

اتاق خبر - این مقام عالی رتبه وزارت خارجه اتریش در گفت و گوی شب گذشته خود با تلویزیون رسمی اتریش (ORF) در این باره گفت: 'من فکر می کنم ما باید به تدریج به جایی برسیم که هر گامی در جهت اجرای توافقنامه مینسک برای حل و فصل مسئله اوکراین، با لغو تدریجی و رو به جلوی تحریم ها (ضد روسی) همراه باشد. اتحادیه اروپا باید به تدریج در پاسخ به گام های روسیه در اجرای تعهدات خود در توافقنامه مینسک تحریم های ضد روسیه را بردارد.'
وی همچنین افزود که یک اقدام اساسی در جهت مصالحه باید با روسیه باید انجام شود و ابراز امیدواری کرد که روسیه نیز اقدام مشابهی انجام دهد.
اتحادیه اروپا روز جمعه ممنوعیت یک ساله معاملات با شبه جزیره کریمه در دریای سیاه را برای مدت یک سال دیگر تمدید کرد که روسیه این منطقه متعلق به اوکراین را در سال 2014 به خاک خود ضمیمه کرده است. همچنین انتظار می رود اتحادیه اروپا در هفته جاری تحریم های گسترده تر اقتصادی علیه روسیه را به علت نقش مسکو در بحران اوکراین تا پایان سال جاری (2016)، تمدید کند.
پیشتر فرانک والتر اشتاین مایر در مصاحبه ای جداگانه که اخیرا منتشر شد،با انتقاد از تصمیم ناتو برای اجرای تمرین های نظامی در ماه جاری (ژوئن) در شرق اروپا، هشدار داد که چنین اقداماتی ممکن است تنش ها با روسیه را تشدید کند.
اتحادیه اروپا روز جمعه ممنوعیت یک ساله معاملات با شبه جزیره کریمه در دریای سیاه را برای مدت یک سال دیگر تمدید کرد که روسیه این منطقه متعلق به اوکراین را در سال 2014 به خاک خود ضمیمه کرده است.
همچنین انتظار می رود اتحادیه اروپا در هفته جاری تحریم های گسترده تر اقتصادی علیه روسیه را به علت نقش مسکو در بحران اوکراین تا پایان سال جاری (2016)، تمدید کند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید