آمادگی دولت برای اصلاح قانون تعاون | اتاق خبر
کد خبر: 353250
تاریخ انتشار: 31 خرداد 1395 - 22:02
معاون حقوقی رییس‌جمهور از آمادگی دولت برای اصلاح قانون تعاون خبر داد.

اتاق خبر: الهام امین‌زاده در همایش اقتصاد مقاومتی، تعاون، اقدام و عمل که شامگاه امروز در محل سالن‌ همایش‌های صداوسیما برگزار شد با اشاره به وضعیت  اقتصاد کشور گفت: اکنون مردم در حاشیه اقتصاد حضور دارند و همین  امر سبب شده که مهمترین مشکل اقتصادی کشورمان مردمی نبودن آن باشد.

امین‌زاده تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی بر این اصل است که هنگامی که اقتصاد کشور در وضعیت فشار و تهدید است کشور بتواند به وضعیت روال خود ادامه دهد. اقتصاد مقاومتی راکد نیست بلکه کاملا پویا  است و می‌تواند خود را ترمیم کند.

وی ادامه داد: ما می‌توانیم اقتصاد مقاومتی را تشبیه به خودرویی کنیم که در حین حرکت خود را اصلاح می‌کند که البته این کار سختی است.

معاون حقوقی رییس‌جمهور ادامه داد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند با سرمایه مردم برای مردم باشد و می‌توانیم با استفاده از تعاونی‌ها اشتغال‌هایی ارزان‌قیمت به وجود آوریم. رفع انحصار دولتی از سیاست‌های اصل 44  است و تعاونی‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف از جمله قضایی، دانش‌بنیان، آی‌تی و سایر حوزه‌ها در این رفع انحصارگرایی به دولت کمک کنند.

امین‌زاده متذکر شد: تعاون موتور کارآفرینی است که می‌تواند ظرفیت‌های ناشناخته مردمی را بارور کند. پیشنهاد ما این است با اصلاح قانون تعاون از ظرفیت‌های این حوزه در اقتصاد کشور بیشتر استفاده کرد.

وی در پایان مهمترین مشکل این بخش را نبود فرهنگ تعاون دانست و گفت: علاوه بر فرهنگ‌سازی برای روی آوردن مردم و سرمایه‌های کوچک به بخش تعاونی می‌بایست تشکل‌های مختلف بانکداری از جمله تعاونی بانک‌داری در بانک‌تعاون ایجاد شود و ما آماده هستیم با استفاده از نظرات کارشناسان و اتاق تعاون برای اصلاح قانون در حوزه تعاون تلاش کنیم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید