استعفای شهردار چارلستون از حزب جمهوریخواه در اعتراض به ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 353259
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 11:48
شهردار شهر چارلستون ایالت ویرجینیای غربی آمریکا با بیان این که درطول 45 سال عضویت در حزب جمهوریخواه هرگز در حمایت از یک نامزد این حزب تردید نکرده بوده گفت حاضر به حمایت از ترامپ نیست و به همین دلیل حزب خود را ترک می کند.

اتاق خبر - دنی جونز شهردار جمهوریخواه شهر چارلستون روز دوشنبه در گفتگو با نشریه 'چارلستون گزت میل' گفت به هیچ وجه حاضر به حمایت از فردی مثل دونالد ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه نیست و به همین دلیل از این حزب کناره گیری کرده و موضع فرا جناحی خواهد گرفت.
وی که تاکنون 4 دوره پیاپی سمت شهرداری شهر چارلستون ویرجینیای غربی آمریکا را به عهده داشته با ذکر این که در طول 45 سال عضویت در حزب جمهوریخواه هرگز در حمایت از یک نامزد این حزب تردید نکرده اعلام کرد که خیال دارد در انتخابات نهایی به گری جانسون نامزد حزب لیبرتارین آمریکا رای بدهد.
کناره گیری جونز از حزب جمهوریخواه آمریکا نشانه ناخرسندی ونگرانی شدید شخصیت های برجسته جمهوریخواه از سرنوشت این حزب به دلیل موضع گیری های جنجالی ترامپ درطول این انتخابات و لطماتی است که این موضع گیری ها بر اعتبار حزب آن ها وارد کرده است.
شهردار و معاون جمهوریخواه شهرهکن سک ایالت نیوجرسی نیز پیشتر در اعتراض به دونالد ترامپ و ابراز نگرانی از پشتیبانی برخی رهبران حزب جمهوریخواه از او این حزب را ترک کردند.
شهردار شهر چارلستون در این گفتگو ضمن انتقاد از اظهارات نژاد پرستانه و نفاق افکنانه دونالد ترامپ خود را فردی معتقد به زندگی مسالمت آمیز با مردم شهرش توصیف کرد وگفت حاضر نیست تعصبات نژاد پرستانه و نفرت پراکنی های دونالد ترامپ را درسکوت تحمل کند و شاهد درهم شکستن حزبی باشد که برده داری در این کشور را خاتمه داده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید