رنگینگ کامل ترین غذا در میان کشورهای اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 353351
تاریخ انتشار: 9 تیر 1395 - 13:21
در حال حاضر ماه رمضان به جزیی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم کشور ترکیه مبدل شده است.

اتاق خبر- گروه ترجمه: در حال حاضر ماه رمضان به جزیی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم کشور ترکیه مبدل شده است و این مردم هرساله رمضان را به باشکوه ترین شکل ممکن برگذار می کنند اما این مراسم مذهبی در سایر کشورهای مسلمان به چه صورت برگذار می شود؟ چه شباهت ها و تفاوت هایی با فرهنگ رایج در ترکیه دارد؟ برای آشنایی به چند کشور مسلمان همسایه سفر می کنیم:   

ایران: این کشور به دلیل اقلیم ها و اقوام گوناگونی که دارد از تنوع غذایی بالایی برخوردار است اما روزه داران این کشور روزه خود را معمولا با خوردن چای و خرما باز می کنند. در این میان یکی از غذاهای مخصوص مردم این سرزمین که در ماه رمضان خورده می شود رنگینک است. تهیه این غذا بسیار راحت و با ذائقه غذایی مردم ترکیه نیز سازگار است که در ادامه طرز تهیه آن را به عنوان خوراکی مناسب برای تقویت روزه داران به علاقه مندان ارائه می شود.

عراق: افزایش قیمت کالاهای اساسی تنها مختص ترکیه نیست و کشوری همچون عراق نیز با افزایش نرخ برخی اقلام مواجه می شود بنابراین مردم عراق بنابر عادتی دیرینه از دوهفته قبل از آغاز ماه رمضان آغاز به جمع آوری آذوقه برای این ایام می کنند. از مهم‏ترین خوراکی‏های مردم عراق در ماه رمضان می توان به باقلوا و زولبیا اشاره کرد. سوپ در افطاری هم طرفداران زیادی دارد که اغلب قبل از صرف غذا خورده می شود. خرما نیز از غذاهایی است که حتما باید در سفره وجود داشته باشد.

مصر: مردم مصر مراسمی مشابه با جشن هالووین را دارند؛کودکان فانوس به دست  به در خانه همسایه ها می روند و از مردم شکلات و شیرینی می خواهند.  مردم مصر برای این ماه شیرینی های مخصوص بسیاری دارند که در میان آنها کنافه و قطايف از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

سوریه: ترکیه و سوریه در بسیاری از آداب رمضان به یکدیگر شباهت دارند که دلیل عمده آن نیز به تأثیر امپراتوری عثمانی در ایام قدیم باز می گردد. این تأثیر تا جایی است که مراسم سحرخوانی  برای اعلام سحری در این ماه توسط طبل زنان در هر دو کشور یکی است.

طرز تهیه رنگینک

 کره را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود ، آرد را روی کره ذوب شده الک کنید ، با قاشق چوبی و حرارت متوسط مرتب هم بزنید تا آرد در کره سرخ شود.  پس از اینکه رنگ آرد طلایی شد پودر هل و پودر دارچین را اضافه کنید ، کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید.  هسته خرماها را خارج کنید و داخل خرماها را با مغز گردو پر کنید و داخل ظرف در کنار هم بگذارید سپس مخلوط کره و آرد را روی خرماها بریزید تا روی آنها را بپوشانید.  رنگینک را 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد و سفت شود سپس روی رنگینک را با پودر پسته یا پودر قند تزیین و سرو کنید.

برگردان: زهره احدی / منبع: روزنامه حریت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید