دلایل گرانی مرغ در بازار | اتاق خبر
کد خبر: 353389
تاریخ انتشار: 1 تیر 1395 - 20:37
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، دلایل گرانی این کالا را در بازار اعلام کرد و گفت: زیان تولیدکنندگان باعث شده آنان تولید مرغ را مقداری کاهش دهند.

اتاق خبر: محمد یوسفی با بیان اینکه امروز سه شنبه قیمت مرغ آماده به طبخ در میدان بهمن ۶۵۰۰ تومان و در میادین میوه و تره بار ۶۶۸۰ تومان است، اظهارداشت: اوج مصرف مرغ در ماه مبارک رمضان مربوط به ایام قدر است و در این ایام ما شاهد افزایش چشمگیر تقاضا هستیم.

وی با اشاره به اینکه معمولا قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان افزایش پیدا می‌کند، گفت: امسال در روزهای ابتدایی ماه مبارک این اتفاق رخ نداد و در حال حاضر با نزدیک شدن به ایام قدر شاهد افزایش قیمت این کالا هستیم.

‌ رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام نیز در حال عرضه مرغ‌های خود به بازار است، تصریح کرد: متاسفانه با وجود آنکه این مرغ‌ها کیفیت بسیار خوبی دارند، چندان مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرند.

یوسفی با اشاره به اینکه ملاک قیمت مرغ برای ما میادین میوه و تره‌بار است نه مغازه‌های خرده فروشی، اضافه کرد: در سطح شهر تهران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، قیمت‌ها در مراکز خرده فروشی با هم متفاوت است اما در همه جای آن نیز میادین میوه و تره‌بار قابل دسترسی هستند و مردم می‌توانند خرید خود را از این مراکز انجام دهند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت این کالا بعد از ایام قدر کاهش خواهد یافت؟ گفت: مشخص نیست و باید دید آن زمان چه اتفاقی رخ خواهد داد، چراکه زیان‌های سنگین مرغداران را مجبور به عقب نشینی کرده و آنان میزان تولید را مقداری کاهش داده‌اند.

یوسفی در پایان بر لزوم تغییر فرهنگ مصرف مرغ در کشور تاکید و به مصرف کنندگان توصیه کرد: مرغ‌های متوسط را مورد استفاده قرار دهند، چرا که این کار از همه نظر به نفع آنان است. وی ادامه داد: استفاده از مرغ متوسط از نظر اقتصادی نیز بیشتر به صرفه است چون هر مرغ درشت بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم ضایعات وجود دارد که دور ریخته می‌شود.

 طبق اعلام اتحادیه پرنده و ماهی امروز سه شنبه قیمت هرکیلوگرم مرغ در مراکز خرده فروشی ۷۶۰۰ تومان است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید