قیمت خودرو ۲۰ درصد کاهش یابد | اتاق خبر
کد خبر: 353485
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 03:00
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: با توجه به لغو تحریم‌ها و واردات مستقیم خودرو به کشور، قیمت خودروهای وارداتی باید حداقل ۲۰ درصد کاهش یابد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا ابوالفضل خلخالی  اظهار کرد:‌ در سال‌های گذشته به دلیل تحریم، بیشتر واردات خودرو به ایران از طریق شرکتهای واسطه در امارات صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه این موضوع افزایش قیمت تمام شده و هزینه‌های واردات خودرو را به دنبال داشت، خاطرنشان کرد: طبیعتا شرکتهای واردکننده خودرو نیز این افزایش هزینه‌ها را بر قیمت فروش خود اعمال می‌کردند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: با این حال با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها واردات مستقیم خودرو از کشورهای تولیدکننده آغاز شده و نقش کشورهایی چون امارات در واردات به ایران کمتر و کمتر می‌شود.

وی افزود: بنابراین هزینه‌های واردات خودرو به کشور در حد قابل توجهی کاهش یافته و شرکت‌های واردکننده خودرو باید به سرعت قیمت این محصولات را حداقل ۲۰ درصد کاهش دهند.

خلخالی با بیان اینکه متاسفانه نظارت‌ها بر عملکرد شرکتهای واردکننده خودرو کمرنگ است، تصریح کرد:‌ قیمت خودروهای وارداتی به طور غیر عادی در ایران بالا است و شرکتهای واردکننده سودهای هنگفت و بالایی می‌برند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید