ورود تلفن همراه به کمیسیون عاقلانه نیست چون قابلیت شنود شدن دارد | اتاق خبر
کد خبر: 353559
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 06:43
نایب رییس کمسیون امنیت ملی:
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که آوردن تلفن همراه به داخل کمیسیون امنیت ملی همیشه ممنوع بوده است.

اتاق خبر - کمال دهقانی فیروزآبادی درباره خبری که از سوی حسین نقوی حسینی منتشر شده بود، واکنش نشان داد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در توضیح جلسه اخیر کمیسیون گفته بود: نحوه رسیدگی به طرح‌‌ها و لوایح، انجام ماموریت‌‌های اعضا نیز در آیین نامه داخلی مشخص و ورود تلفن همراه به کمیسیون نیز ممنوع اعلام شد.

دهقانی در توضیح این تصمیم تاکید کرد که این تصمیم جدیدی نیست و از گذشته روال همینگونه بوده است. او گفت: در بسیاری از مراکز و مجامع اطلاعاتی و امنیتی و مراکزی که می‌خواهند تصمیم‌‌های مهمی بگیرند تلفن همراه را نمی‌برند. اصلا این کار عاقلانه هم نیست.

نماینده مردم میبد تصریج کرد: همیشه ورود تلفن همراه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ممنوع بوده است. نه به خاطر اینکه به افراد حاضر در جلسه اعتمادی نیست بلکه به این دلیل که به این دستگاه هوشمند اعتمادی نیست و قابلیت شنود شدن دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این موضوع از قبل هم ممنوع بوده است، نمی‌دانم چرا الان ممنوع بودنش خبری شده است. شاید در گذشته افراد دقت نمی‌کردند و باوجود ممنوعیت از تلفن استفاده می‌کردند اما الان با تصمیمی که گرفته شده، نمی‌شود تلفن را به داخل جلسه برد.

دهقانی تاکید کرد: ما هیچوقت هیچ نماینده‌ای را هیچ جا چک نمی‌کنیم. وقتی نماینده سوگند خورد خودش، خودش را چک می‌کند و در مجلس همه به هم اعتماد دارند.

وی توضیح داد:  بیرون محل برگزاری جلسه جایی برای گذاشتن تلفن‌‌ها وجود دارد. جعبه رمزداری است که نماینده‌‌ها تلفن خود را آنجا می‌گذارند، رمز را انتخاب می‌کنند و به جلسه می‌روند و وقتی برگشتند با وارد کردن رمزی که انتخاب کرده اند تلفن خود را برمی‌دارند.

خبرآنلاین

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید