تبعات اختلاف کی‌روش با مربیان باشگاهی | اتاق خبر
کد خبر: 353633
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 12:45
ترس در وجود بازیکنان؛
اختلافی که بین کی‌روش و مربیان باشگاهی به خاطر استفاده از ملی‌پوشان بوجود آمده نه تنها مشکلی از فوتبال را حل نخواهد کرد بلکه دود این اختلافات به چشم تیم ملی فوتبال ایران خواهد رفت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در اینکه برانکو ایوانکوویچ قانونی حرف می زند شکی وجود ندارد، در اینکه کی روش اردو را برای خودش نمی خواهد و تیم ملی قدرتمندتری می‌خواهد هم شکی نیست. در اینکه قوانین فیفا برای فوتبال دولتی ایران نوشته نشده و برای فوتبال خصوصی نوشته شده و عملا برای فوتبال دولتی ما کاربرد زیادی ندارد هم شکی وجود ندارد و به این ترتیب اجرای آن قوانین به سود برانکو در ایران هم محل بحث قرار می گیرد نیز مشکوک نیست اما در این مقال اتفاق های آتی را مرور می‌کنیم؛

بازیکنان وسط زمین و آسمان
درگیری مربی باشگاهی با مربی تیم ملی اتفاق جدیدی در فوتبال ایران نیست به ویژه آنکه برخی مربیان داخلی ما آنقدر از علم روز دور هستند که یکی مثل کی‌روش کلا تمرینات و برنامه هایی غیر از تمرینات آنها برای تیم ملی در نظر می گیرد، این بحث ها البته میان مربیان داخلی هم رخ می دهد و قلعه نویی، دایی، مایلی کهن و ... بارها چنین جدل های کلامی با باشگاه ها داشته اند.

با همه این موارد باید تاکید کرد که بازیکنان بیشترین آسیب را دیده اند. آنها از ترس خط خوردن از تیم ملی برخی مواقع مقابل مربی باشگاهی خود می‌ایستند و گاهی مواقع هم از ترس مربی باشگاهی خود نمی توانند برای تیم ملی خوب بازی کنند.

نمونه این موضوع خوزه مانوئل برای پرسپولیس بود با وجود اینکه جایگاهی در میانه جدول داشت کی روش هفت بازیکن از پرسپولیس را به تیم ملی دعوت کرده بود و در اردوها با خود می برد و بازی شان هم نمی داد!

چه کی روش لج کرده بوده باشد یا نظر فنی اش این بوده باشد پرسپولیس و مانوئل ضرر کردند. کی روش با امیر قلعه نویی هم در افتاد و ملی پوشان استقلال رودرروی مربی خود ایستادند و کار به درگیری روی سکوها رسید و استقلال که به میان چهار تیم برتر آسیا رسیده بود حذف شد و از هم پاشید و بوقچی ها هم جنگی تمام عیار به راه انداختند و ملی پوشان را بی تعصب و کم فروش نامیدند و استقلال پنجم شد!

این موضوع برای کی روش هم می تواند رخ دهد، مثلا اگر پرسپولیس یا استقلال به مراحل بالای آسیا برسند آن افتخار آنقدر بزرگ هست که ملی پوشان برای مواقعی حرف سرمربی تیم ملی ایران را نخوانند و آن را اجرا نکنند.

در همین چند روز گذشته بازیکنان ملی پوش پرسپولیس در ایفمارک تست پزشکی ندادند و هنوز حسب الدستور کی‌روش به درستی در تمرینات این تیم حضور نیافته‌اند، آن هم البته در حالی که تیم ملی اردو ها را لغو کرده است. در هر صورت بازیکن نمی‌داند اوامر باشگاه را انجام دهد یا دستورات تیم ملی را!

تیم ملی ضرر کرد
 می‌توان همین امروز نوشت که اگر تیم ملی به جام جهانی نرود دلیلش همین دو اردویی است که لغو شده، کاری به جنگ‌های مرسوم مربیان باشگاهی و ملی نداریم بحث ما اینست: در لیگ برتر با این زمین های غیر استاندارد و تمرینات و رقبا و هم بازی های نه چندان قدرتمند، ملی پوشان از منظر فنی و بدنی افت می کنند و نیاز هست که برای رقابت با کره و ژاپن و عربستان و قطری که مربیان بزرگ باشگاهی و ملی و زمین‌های فوق العاده دارند، تیم ملی ایران اردو بزند، این حرف چه بخواهیم یا نخواهیم درست است.

حالا تیم ملی هر دو اردوی خود را لغو کرده است و این یعنی آنکه کمتر با کی‌روش تمرین می‌کند و ملی پوشان بیشتر روی زمین‌های تپه ماهوری با مربیانی پایین تر از کی‌روش بدنسازی و تمرین می کند.

اگر ژاپن، کره، چین و ... کمتر به اردو می‌روند و بیشتر قوانین را رعایت می‌کنند، به این دلیل است که از لیپی گرفته تا متسو و میلوتینوویچ و ... در باشگاه هایشان کار می‌کنند و زمین‌های مناسبی هم دارند، در نتیجه بین تمرینات بازیکنان تیم ملی که کی‌روش روی زمین‌های صاف در حد بین المللی آنها را تمرین دهد تا تمرین باشگاهی که فلان مربی روی زمین های کچل تمرینشان دهد فاصله ای است از صعود کردن تا صعود نکردن!

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید