تداوم عملیات ارتش اتیوپی علیه افراد مسلح | اتاق خبر
کد خبر: 353668
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 14:42
یک مقام دولتی اتیوپی اعلام کرد: عملیات نیروهای ارتش اتیوپی علیه افراد مسلح با قدرت ادامه می یابد.

اتاق خبر - به گزارش تارنمای خبری 'آفریکا نیوز' «گاتلوآک کات» مقام ارشد اجرایی در دولت اتیوپی افزود: تمام تلاش خود را برای دستگیری عاملان حادثه گروگانگیری در منطقه مرزی گامبلا به کار خواهیم بست.
«کات» تصریح کرد: اتیوپی به دنبال جنگ با سودان جنوبی نیست. ما کشور همسایه هستیم و روابط دوستانه با یکدیگر داریم.
سخنگوی دولت اتیوپی نیز در این باره گفته بود:‌ دولت سودان جنوبی توانست محل اختفای این کودکان را شناسایی کنند و با مذاکره با رؤسای قبایل مختلف، نیروهای اتیوپی موفق شدند کودکان را آزاد کنند.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری فرانسه از آدیس آبابا، پیش تر 19 کودک ربوده شده اتیوپیایی که فروردین ماه سال جاری توسط افراد مسلح سودان جنوبی ربوده شده بودند، آزاد شدند.
نیروهای نظامی اتیوپی که چندی پیش برای یافتن این کودکان وارد خاک سودان جنوبی شده بودند، سرانجام پس از جست وجوهای فراوان آنها را بدون هیچ گونه درگیری با ربایندگان مسلح، آزاد کردند.
به گزارش ایرنا، شبه نظامیان فروردین ماه امسال به منطقه گامبلا در شاخ آفریقا که محل زندگی 284 هزار نفر از پناهجویان سودان جنوبی است حمله کردند که در نتیجه آن، 208 نفر کشته و 75 نفر دیگر زخمی شدند. در این حمله نوزده کودک نیز ربوده شدند.
در حالی شبه نظامیان هنوز در سودان جنوبی فعال هستند که این کشور تحت فشار کشورهای همسایه، سازمان ملل و آمریکا وادار به امضای توافق صلحی با طرف های جنگ داخلی شده است.
گامبلا با 300 هزار نفر جمعیت، حدود 270 هزار پناهجوی نوئر را که از درگیری های سودان جنوبی گریخته اند در خود جای داده است؛ چندین قوم مختلف در این شهر زندگی می کنند و درگیری های خشونت آمیز میان آن ها کم سابقه نیست.
منطقه هم مرز با سودان جنوبی در اتیوپی در روزهای گذشته صحنه درگیری های خونین بوده است.
اتیوپی دومین کشور پرجمعیت آفریقاست و حدود 96 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور آفریقایی دهمین کشور بزرگ آفریقا محسوب می شود.
اتیوپی از شمال با اریتره، ازغرب با سودان و از ناحیه جنوب شرقی با سومالی همسایه است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید