راه‌اندازی صندوق شیر با ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار | اتاق خبر
کد خبر: 353730
تاریخ انتشار: 2 تیر 1395 - 18:19
در پی ابلاغ مصوبه اخیر دولت درباره اختصاص یارانه صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومانی به لبنیات، مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت کشاورزی اعلام کرد.

اتاق خبر: محمدرضا ملاصالحی ، راه‌اندازی این صندوق براساس ایده‌ای که در هندوستان اجرایی شده و خانه شیر راه‌اندازی کرده‌اند، در دستور کار قرار گرفت و درصددیم  با تغییرات مناسبی، صندوق حمایت از توسعه صنعت شیر  را که در آن هزینه تولید از شیر خام تا عرضه محصولات لبنی را مدیریت می‌کند، راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی صندوقی تحت عنوان صنایع تبدیلی و تکمیلی وجود دارد که مقرر شده با اصلاح اساسنامه آن را به عنوان صندوق حمایت از توسعه صنعت شیر تغییر دهیم و این صندوق راه‌اندازی شود که البته بستر مبادلات مالی آن نیز از سوی بانک کشاورزی در حال طراحی است.

مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در قالب این صندوق از دامداری که می‌خواهد برای تولید شیر در واحد دامپروری‌اش نهاده تامین کند تا کارخانه‌ای که می‌خواهد برای جبران هزینه‌هایش تسهیلات دریافت کند، می‌تواند از این صندوق کمک بگیرد؛ در واقع از تامین نهاده تا تولید و عرضه و توزیع محصولات لبنی در قالب این صندوق دیده شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید