باج‌افزارها در تلويزيون‌هاي هوشمند | اتاق خبر
کد خبر: 353966
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 13:38
باج‌افزار اندرويد حالا تلويزيون‌‌هاي هوشمند شما را هدف قرار مي‌دهد. اگر شما ساعت، تلويزيون، يخچال يا هر دستگاه هوشمندي داريد كه به اينترنت متصل باشد، بايد از آخرين علايق جرايم سايبري در زمينه اينترنت اشيا آگاه باشيد.
اتاق خبر: باج‌افزار اندرويد حالا تلويزيون‌‌هاي هوشمند شما را هدف قرار مي‌دهد. اگر شما ساعت، تلويزيون، يخچال يا هر دستگاه هوشمندي داريد كه به اينترنت متصل باشد، بايد از آخرين علايق جرايم سايبري در زمينه اينترنت اشيا آگاه باشيد: باج‌افزارها پس از هدف قرار دادن بيمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و تجارت‌ها، روي صفحه تلويزيون‌هاي هوشمند ظاهر شده‌اند. 

نسخه جديدي از باج‌افزار Frantic Locker (كه بيشتر با نام FLocker شناخته مي‌شود) حالا اين توانايي را دارد كه تلويزيون هوشمند شما را آلوده كرده و آن را قفل كند تا زماني كه شما باج مورد نظر را بپردازيد. محققان نسخه آپديت‌شده FLocker را كشف كرده‌اند كه قادر است گوشي‌هاي اندرويدي را مانند تلويزيون‌هاي هوشمند قفل كند. 

باج‌افزار FLocker كه در ماه مه سال2015 شروع به كار كرد، در ابتدا گوشي‌هاي هوشمند اندرويدي را هدف قرار داد و توسعه‌دهندگان آن بطور پيوسته اين باج‌افزار را به‌روز كرده و آن را با تغييرات سيستم عامل اندرويد هماهنگ كردند. 

كاري كه نسخه جديد FLocker با تلويزيون‌هاي هوشمند اندرويدي مي‌كند اين است: صفحه دستگاه را قفل مي‌كند، پيامي تقلبي را از پليس سايبري يا ساير نهادهاي اجراي قانون نمايش مي‌دهد و افراد را متهم به جرايمي مي‌كند كه مرتكب نشده‌اند و در نهايت درخواست مبلغي حدود 200دلار به‌عنوان باج مي‌كند تا تلويزيون آلوده‌شده را باز كند. اگرچه نوع جديدي از FLocker فايل‌هاي موجود در دستگاه آلوده را كدگذاري نمي‌كند، اين قابليت را دارد كه داده‌ها را شامل مخاطبان، شماره تلفن، اطلاعات دستگاه و داده‌هاي مكاني را سرقت كند. 

البته گزارش محققان آشكار نكرده است كه FLocker چطور مي‌تواند تلويزيون‌هاي هوشمند را آلوده كند، اما به اين نكته اشاره كرده كه باج‌افزارها عموما از طريق اس‌ام‌‌اس‌ها يا لينك‌هاي مخرب از راه مي‌رسند. 

بنابراين براي احتراز از آلوده شدن به باج‌افزار، شما بايد هنگام گشتن در اينترنت و دريافت پيام‌هاي متني يا ايميل‌هايي از منابع ناشناخته محتاط باشيد.

منبع: تعادل

نظرات
ADS
ADS
پربازدید