72 درصد خودروها در گلستان از گاز طبیعی استفاده می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 354024
تاریخ انتشار: 3 تیر 1395 - 20:50
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان می گوید: در حال حاضر 72 درصد خودروهای این استان از سوخت گاز طبیعی (سی ان جی) و 28 درصد نیز از سوخت مایع (بنزین و گازوئیل ) استفاده می کنند.

اتاق خبر:امیربنی کریمی شامگاه چهارشنبه در مراسم بهره برداری از شصت و هفتمین جایگاه سوخت مایع استان گلستان در گنبدکاووس، اظهار داشت: راهبرد دولت، استفاده بیشتر خودروها از سوخت گاز طبیعی است که علاوه بر ارزان بودن، سوختی پاک نیز محسوب می شود.
وی بابیان اینکه هم اکنون 64 جایگاه سوخت گاز طبیعی (سی ان جی) در سطح شهرها و جاده های گلستان فعال است، گفت: به دلیل مناسب نبودن نقطه یابی انجام شده برای این جایگاه ها درسال های گذشته، نوبت سوختگیری در این جایگاه ها بویژه در دو شهر گرگان و گنبدکاووس اندکی بالا است.
بنی کریمی به میزان بالا بودن این زمان اشاره نکرد اما افزود: استفاده 72 درصدی خودروها دراستان گلستان از گاز سی ان جی قابل قبول است ضمن اینکه راهبرد دولت و وزارت نفت نیز کاهش سالانه 10 درصدی مصرف سوخت مایع است.
وی بدون اشاره به آمار مصرف، تصریح کرد: درشرایط زمانی حال حاضر 3،1 درصد سوخت گاز طبیعی یا سی ان جی کشور در گلستان مصرف می شود ضمن اینکه 1،4 درصد سوخت مایع کشور یعنی پنج فراورده اصلی بویژه بنزین و گازوئیل معادل روزانه چهار میلیون لیتر نیز در این استان مصرف می شود.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان، توسعه جایگاه های سوخت و ارائه خدمات مطلوب تر در سایه تعامل و مشارکت بیشتر این شرکت با دیگر سازمان ها از جمله اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، فرمانداری ها و شهرداری ها را از راهبردهای شرکت ملی پخش فراورده های نفتی این استان دانست و یادآور شد: در سه سال اخیر 25 باب جایگاه سوخت در گلستان احداث و بهره برداری شده است.
بنی کریمی همچنین از بهره برداری چهار جایگاه سوخت مایع و یک نمایندگی عرضه بنزین تا پایان سال جاری در گلستان خبر داد و گفت: جایگاه های سوخت جاده آزادشهر - مینودشت (محدوده زائر سرای امام رضا(ع)، جاده گالیکش - پارک ملی گلستان (محدود روستای لووه)، جاده کلاله - مراوه تپه (محدوده روستای گوگجه)، جایگاه شهری مینودشت و فروشندگی عرضه بنزین روستای دوزین از طرح های در دست احداث می باشد.
وی همچنین موافقت خود را برای راه اندازی بخش سی ان جی جایگاه سوخت طاطار گنبدکاووس اعلام کرد.
جایگاه سوخت طاطار گنبدکاووس که در کیلومتر سه جاده گنبد - مینودشت واقع است در زمینی به مساحت تقریبی هفت هزار متر مربع با 18 نازل شامل 10 نازل بنزین و هشت نازل گازوئیل با سرمایه گذاری 11 میلیارد و 500 میلیون ریالی بخش خصوصی و سه و نیم میلیارد ریالی اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان احداث و به بهره برداری رسید.
درمراسم بهره برداری از این جایگاه سوخت که برای 10 نفر ایجاد شغل شده است، مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها و مدیرکل گمرکات استان گلستان، فرماندار ویژه و شهردار و برخی اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس حضور داشتند.
شهرستان گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و با افتتاح این جایگاه سوخت، تعداد جایگاه های سوخت مایع و گاز طبیعی یا سی ان جی آن به 13 جایگاه افزایش یافت.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید