۱۴ هزار متر مربع اراضی ساحلی در چالوس خلع ید شد | اتاق خبر
کد خبر: 354187
تاریخ انتشار: 4 تیر 1395 - 18:59
رئیس دادگستری چالوس گفت: دریکسال گذشته بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ساحلی از دست متصرفان خارج شد و این میزان در سه‌ماهه اول ۹۵ بسیار بالاتر رفته است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مهران ولی پور ظهر جمعه در جمع نمازگزاران نماز جمعه چالوس با اشاره به هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت شهید بهشتی (ره) اظهار کرد: شهید بهشتی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش برجسته‌ای داشتند و به‌عنوان معمار قوه قضائیه شناخته می‌شوند.

وی امنیت را یکی از مقوله‌های بسیار مهم جامعه بشری در طول تاریخ دانست و تصریح کرد: یکی از نهادهایی که تأثیر عمده‌ای در این مقوله دارد، قوه قضائیه است.

رئیس دادگستری چالوس بابیان اینکه برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر و نیز متعرضان به اراضی ملی همواره از اولویت‌های دادگستری بوده است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۴، بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ساحلی از دست متصرفان خارج‌شده است، البته در سه‌ماهه اول ۹۵ این رقم بسیار بالاتر رفته است.

این مسئول با تأکید بر اینکه به علت پوشش گیاهی خاص در منطقه، تلاش برای تصرف منابع ملی زیاد است، یادآور شد: با برخورد قاطع توانستیم تصرف منابع طبیعی و نیز تغییر کاربری در شهرستان را مهار کنیم.

ولی پور ادامه داد: تنوع جرائم در چالوس زیاد است، اما با برخوردهای قاطع، باوجودآنکه جرائم مهار نشده‌اند، حداقل از افزایش آن‌ها جلوگیری شده است.

وی بابیان اینکه طلاق معضل بزرگی در کشور است، ادامه داد: برخی با کوچک‌ترین اختلاف کار را به دادگاه می‌کشانند و این نشان‌دهنده آستانه پایین تحمل خانواده‌ها در بسیاری از موارد است.

رئیس دادگستری چالوس، طلاق را یک دغدغه بزرگ برای مسئولان دانست و یادآور شد: پژوهش‌هایی برایی جلوگیری از طلاق در شهرستان انجام‌شده است، البته طلاق برای برخی از خانواده‌ها ضروری است، اما برای فرزندان یک فاجعه است.

این مسئول تأکید کرد: در سال گذشته بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ فقره طلاق در شهرستان رخ‌داده که مقدار قابل‌توجهی است، اولین کار برای کاهش این رقم نیز انتخاب درست در زمان ازدواج است و اینکه همسران ازنظر تحصیلات، جایگاه اجتماعی هم‌سطح باشند.

ولی پور بابیان اینکه زوجین باید قدرت تحمل خود را افزایش دهند، گفت: همسران با کوچک‌ترین اختلاف به مراجع قضایی وارد نشوند، از سوی دیگر خانواده‌ها به‌جای دخالت‌های نابجا، به فرزندان مشورت دهند.

وی ادامه داد: ۲۲ هزار پرونده در سال در دادسرا، دادگاه و شوراهای حل اختلاف بررسی می‌شوند و نیمی از جمعیت شهرستان در دعاوی دادگستری درگیر هستند.

رئیس دادگستری چالوس در پایان با تأکید بر اینکه عوامل مختلفی در افزایش تعداد پرونده‌های دادگستری مؤثر است، گفت: مشکلات جزئی نباید در دادگاه مطرح شود که باعث می‌شود وقت همکاران در رسیدگی به پرونده‌ها گرفته شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید