اولین واکنش بانک مرکزی چین به «برگزیت» | اتاق خبر
کد خبر: 354235
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 02:21
در پی خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، بانک مرکزی چین اعلام کرد که نقدینگی این کشور را در سطح منطقی و بیش از اندازه مورد نیاز حفظ خواهد کرد.

اتاق خبر - در بیانیه ای که در تارنمای بانک مرکزی آمده است، تمامی تدابیر مالی و بانکی لازم برای برون رفت از این بحران اندیشیده شده است.
این در شرایطی است که بانک مرکزی چین نزدیک به 26 میلیارد دلار به بازار تزریق کرده است تا بورس این کشور و ارزش واحد پول ملی حفظ شود.
این بانک افزوده است که برای مهار این بحران باید سیاست های تازه پولی و مالی در نظر گرفته شود تا از تاثیرات منفی خروج انگلیس از اتحادیه بر کشورهای دیگر جهان کاسته شود.
از سوی دیگر بانک مرکزی چین در این بیانیه تصریح کرده است ارتباطات و تعاملات با دیگر بانک های مرکزی جهان و بخصوص منطقه افزایش خواهد یافت.
بانک مرکزی ارزش «یوان» پول ملی این کشور را فعلا منطقی خوانده و آورده است که برای تثبیت اوضاع مالی و بانکی کشور هر تدبیری که لازم باشد، اتخاذ خواهد شد.
بانک تاکید کرده است که برای مهار بحران و مقابله با تاثیرات منفی آن لازم است راه برای بازیگران دیگر از بخش های مختلف در بازار مالی و بانکی همواره شود تا به تبادلات ارزی و حفظ یوان مساعدت شود.
بانک مرکزی اعلام کرده که پیش از اینکه این نتیجه مشخص شود و رای نهایی صادر گردد، برنامه های مقابله با بحران تنظیم شده است.
به دنبال جدایی انگلیس از اروپا شاخص بورس چین در شهر شانگهای این کشور صفر ممیز 22 و در شهر شن جن دومین بازار اوراق بهادار صفر ممیز هشت صدم درصد کاهش یافت.
روزنامه چاینا دیلی می نویسد که ارزش سهام در بیشتر بازارهای منطقه از جمله در ژاپن، سنگاپور و استرالیا کاهش یافته است.
همه پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، روز گذشته (پنجشنبه) برگزار شد و 52 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه مزبور، رأی مثبت دادند.
انگلیس در دهه 70 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد که آن زمان، «اتحادیه اقتصادی اروپا» نام داشت و بعدها به اتحادیه اروپا تغییر نام داد و اعضای آن نیز به 28 کشور رسید.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید