نیروهای دمکرات کُرد سوریه به دو کیلومتری مرکز شهر منبج سوریه رسیدند | اتاق خبر
کد خبر: 354332
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 19:23
منابع خبری روز شنبه گزارش دادند که نیروهای دمکرات کُرد سوریه (پ.ی.د) با ادامه پیشروی در محور «منبج» به دو کیلومتری مرکز این شهر رسیدند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزار رویترز، نیروهای دمکرات کُرد سوریه با ادامه پیشروی در منبج بخش هایی از اطراف این شهر از جمله چند سیلوی گندم را به کنترل خود درآورده اند.
بنا به این گزارش، نیروهای کُرد موفق شدند یکی از مواضع گروهک تروریست داعش را که مشرف به نیمی از شهر منبج است، از کنترل این گروهک ترویستی خارج کنند.
جنگنده های ائتلاف تحت رهبری آمریکا نیز با پشتیبانی هوایی از نیروهای کُرد در این عملیات مشارکت داشته اند.
کردهای سوری موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه از چند هفته گذشته منبج را محاصره و راه های ارتباطی داعش به این شهر را مسدود کردند.
در جریان درگیری نیروهای دمکرات کُرد (پ.ی.د) با عناصر گروهک تروریستی داعش در منبج تاکنون یکهزار و 200 تروریست داعشی به هلاکت رسیده اند.
نیروهای دمکراتیک سوریه از نیروهای کُرد، عرب، آشوری، ارمنی و ترکمن تشکیل شده اند و از حمایت یگان های مدافع خلق برخوردار هستند.
شهر منبج که بین رقه و مرز سوریه و ترکیه قرار دارد، یک نقطه مهم و راهبردی به شمار می آید که از طریق آن برای داعشی ها در سوریه اسلحه، مهمات، مواد غذایی و جنگجو ارسال می شود.
این شهر در فاصله تقریبی 360 کیلومتری دمشق قرار دارد.
منبج از سال 2014 در اشغال گروه تروریستی- تکفیری داعش است و طبق اعلام ناظر حقوق بشر سوریه، هزاران شهروند شهر منبج در آغاز تشدید حمله های هوایی، از این شهر خارج شده اند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید