شایعات مصرف هورمون صادرات مرغ را با مشکل مواجه کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 354425
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 00:41
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: شایعاتی مبنی بر مصرف هورمون در مرغداری‌ها صادرات مرغ را در استان و حتی کشور با مشکل مواجه کرده است.

اتاق خبر: بهلول تکلوی ظهر شنبه در جلسه بررسی مشکلات صنعت طیور استان اردبیل تصریح کرد: این شایعات در برخی مواقع حتی توسط افراد متخصص و پزشکان مطرح می‌شود و متأسفانه بازار مرغ را با مشکل مواجه ساخته است.

وی افزود: در برخی مواقع اذعان می‌شود که دلیل بروز برخی بیماری‌ها از جمله بیماری‌های پوستی مصرف هورمون در مرغداری‌ها است، در حالی که به لحاظ بهداشتی و اقتصادی مصرف هورمون صرفه نداشته و چنین اظهاراتی صحیح نیست.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان صنعت طیور را به لحاظ اینکه کشور هفتمین تولید کننده طیور در دنیا است از جهت اقتصادی و به لحاظ اینکه گوشت مرغ در رأس هرم غذایی قرار دارد از جهت بهداشتی اهمیت ویژه دارد.

تکلوی افزود: از جمله دلایلی که برای مصرف هورمون طرح می‌شود رشد سریع طیور است که باید توجه داشت با پیشرفت علم تغذیه و ژنتیک ما امروز شاهد رسیدن مرغ به وزن مطلوب تنها در ۴۲ روز هستیم.

وی با تأکید به اینکه مصرف هورمون چه به لحاظ بهداشتی و چه به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست، ادامه داد: این در حالی است که اخیراً موضوع مصرف هورمون در مرغ حتی در رسانه‌ها مطرح شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان به ضرورت عرضه مرغ به صورت منجمد در بازار اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه مرغ گرم فسادپذیری بالایی دارد لازم است مرغ به صورت منجمد که تا یک سال تاریخ انقضا دارد توزیع شود.

تکلوی اضافه کرد: به لحاظ بهداشتی مرغ منجمد مشکلی نداشته و به لحاظ اقتصادی نیز بسیار به صرفه‌تر است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید