راه اندازی جریان های تخریبی علیه دولت بی انصافی است | اتاق خبر
کد خبر: 354462
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 02:35
دبیر حزب مردم سالاری در کردستان:
دبیر حزب مردم سالاری در کردستان راه اندازی جریان های تخریبی علیه دولت را بی انصافی دانست و گفت: دولت تدبیر و امید در بسیاری از حوزه ها از جمله سیاست خارجی بسیار خوب عمل کرده است و نباید در مورد دولت این چنین هجمه راه بیاندازند.

اتاق خبر - محی الدین مرادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت یازدهم در بخش سیاست خارجی بسیار عالی کار کرده است و توانست فشارهای داخلی و روانی را کاهش دهد.
وی رواج و کثرت فضای گفتمان سیاستی، نقد پذیری، کاهش تورم و اجرای خوب طرح نظام سلامت را از دیگر موفقیت های دولت تدبیر و امید ذکر کرد.
مرادی ارتباط هجمه ها و تخریب ها علیه دولت را با در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بی ربط ندانست و گفت: دکتر روحانی که برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری رقیب ندارد و به نظر من کسی که می خواهد وارد کار رقابت با دکتر روحانی شود یا خیلی ضعیف است یا خیلی می خواهد خودش را مطرح کند.
او جریان مخالف دولت را به انصاف دعوت کرد و افزود: هیچ کسی موافق اقدام خلاف و غیرقانونی نیست و قطعا دولت هم با متخلفان برخورد می کند اما مخالفان دولت باید انصاف داشته باشند و جریان تخریبی علیه دولت مردمی راه نیاندازند.
او گفت: بخش مهمی از جریان سازی ها، سیاسی است و عده ای با این اقدام به دنبال تخریب دولت هستند، البته این بدین معنا نیست که دولت نظارت خود را دقیق نداشته باشد.
وی اظهار کرد: علاوه بر دولت، دستگاه های نظارتی باید کار خود را انجام دهند اگر حقوقی اضافه گرفته شده است باید به بیت المال برگردانده و اقدامات لازم انجام شود اما بزرگ نمایی که هم اکنون در باره این موضوع می شود صرفا برای تخریب دولت است.
دبیر حزب مردم سالاری در کردستان در ادامه گفت: معتقدم بزرگ نمایی حقوق برخی از مدیران اقدامی کاملا سیاسی و تنها با هدف تخریب دولت صورت می گیرد و غیر از تخریب نیت دیگری پشت آن نیست.
وی در ادامه در مورد مبنای پرداخت حقوق ها گفت: بر خلاف آنچه در وهله اول به چشم می‌آید، مبنای قانونی پرداخت حقوق و مزایای خاص به مدیران دولتی و بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه دولت در دو قانون مدیریت خدمات کشوری (مصوب سال 1386) و همچنین برخی گریزگاه‌های قانونی ایجاد شده در برنامه پنجم توسعه (مصوب سال 1389) شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در دولت نهم هم جنبه نظارتی قوه مجریه را تا حد نابودی پیش برد و هم زمینه را برای انواع سوء‌استفاده‌ها و از جمله پرداخت‌های کلان نامتعارف فراهم کرد.
دبیر حزب مردم سالاری در کردستان در ادامه گفت: هر دو قانون مدیریت خدمات کشوری و برنامه پنجم توسعه که در دولت محمود احمدی‌نژاد تدوین شده و توسط مجالس هفتم و هشتم به تصویب رسیده‌اند، عملاً دست مدیران را برای در نظر گرفتن فوق‌العاده‌های خاص در حقوق و پرداختی‌های خود اعم از مستمری ثابت و فوق‌العاده حقوق و همچنین پاداش‌ها و کمک هزینه‌های مختلف باز گذاشته‌اند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید