تعریف بسته‌های تشویقی برای رونق ساخت‌وساز در زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 354541
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 08:18
مدیر درآمدهای عمومی شهرداری زنجان گفت: به منظور رونق ساخت‌وساز شهرداری زنجان اقدامات مختلفی را آغاز کرده که ازجمله آن تخفیفات خوش حسابی تا ۲۵ درصد اعمال می‌شود.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از شهرداری زنجان، ابوالفضل بیگدلی اظهار داشت: از آنجائی که اجرا و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی و سایر خدمات متعدد در سطح شهر مستلزم وجود منابع مالی است لذا شهرداری زنجان جهت ایجاد بسته‌های مختلف نسبت به رونق ساخت و ساز اقدام نموده که علاوه بر کاهش هزینه پروانه‌های ساختمانی در سال ۹۵ مبادرت به اخذ مصوبه‌ای از شورای محترم اسلامی مبنی بر ارائه بسته‌های تشویقی و تخفیفات متعدد به شهروندان در هنگام صدور پروانه‌های ساختمانی و در صورت تسویه جرائم و پرداخت عوارض نوسازی و غیره در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مناطق بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی با استفاده از پتانسیل­های قانونی که طبق ماده ۱۶ "قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن" ابلاغ شده است و علاوه بر آن طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تخفیفات ویژه‌ای نیز برای ساکنین این محدوده در نظر گرفته شده که در داخل تراکم از ۱۰۰ درصد تخفیف و در مازاد بر تراکم تا ۷۵ درصد تخفیف لحاظ شده است.

مدیر درآمدهای عمومی شهرداری زنجان با اشاره به جزئیات دیگری از طرح تشویقی رونق ساخت‌وساز در زنجان تصریح کرد: اخذ مصوبه جایزه خوش حسابی در عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی "در صورت پرداخت نقدی و یکجا از ۲۵ درصد تخفیف خوش حسابی و در صورت پرداخت به‌صورت تقسیط از ۱۵ درصد خوش‌حسابی برخوردار می‌شوند" و مهلت برخورداری از آن تا پایان مردادماه امسال است.

بیگدلی با بیان اینکه یکی از مصوبات مهم دیگر که از شورای محترم اسلامی شهر اخذ شده است در خصوص جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ (ق.ش) است، بیان کرد: در صورتیکه پرونده‌ای در هنگام ساخت‌وساز دارای تخلف ساختمانی بوده و از محل آرای قطعی شده کمیسیون ماده ۱۰۰ (ق.ش) رأی بر ابقاء بنا صادر شده باشند و تا تاریخ ۳۱ شهریورماه امسال نسبت به تعیین تکلیف پرونده خود اقدام کنند، شهرداری ۲۵ درصد تخفیف خوش حسابی به عوارض ابقای بنا در صورت پرداخت نقدی و یکجا اعطاء می‌کند و در صورت درخواست تقسیط نیز ۱۵ درصد تخفیف خوش حسابی در نظر می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تشویق و ترغیب مشاغل مختلف که درمحل سایت کارگاهی مبادرت به درخواست پروانه ساختمانی می‌کنند علاوه بر در نظر گرفتن تمهیداتی که منجر به اصلاح نحوه محاسبه عوارض صدور پروانه برای واحدهای احداثی در سایت کارگاهی شد؛ برخورداری از تخفیفات صدور پروانه‌های ساختمانی نیز در نظر گرفته شده که نهایتاً، مبالغ کمتری از شهروندان وصول خواهد شد.

بیگدلی با اشاره به اینکه شهرداری زنجان بسته‌های تشویقی دیگری نیز در ازای پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری و عوارض کسب و پیشه به شهروندان در نظر گرفته است، تاکید کرد: در خصوص نحوه پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری که به صورت سالیانه به کل املاک در محدوده شهر در نظر گرفته می‌شود طبق روال سالهای گذشته به‌زودی قبوض مربوطه به درب منازل شهروندان ارسال خواهد شد و همانند سال ۱۳۹۴ جوایز ویژه‌ای از قبیل خودرو و کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و دوچرخه علاوه بر اعمال ۱۰ درصد خوش حسابی در نظر گرفته شده است که شرایط و نحوه برخورداری از آن در داخل قبوض توضیح داده شده است.

مدیر درآمدهای عمومی شهرداری زنجان افزود: شهروندانی که تمایل به تقسیط این قبوض در طی سال ۱۳۹۵ داشته باشند، می توانند به شهرداری منطقه مربوطه مراجعه کنند، ضمناً کلیه شهروندانی که به هر نحو به شهرداری مراجعه کرده‌اند و نسبت به پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری اقدام کرده‌اند، نیز از این جوایز برخوردار می‌شوند.

 بیگدلیبه سایر طرحهای تشویقی و موارد متعدد دیگر شهرداری زنجان اشاره کرد و گفت: در صورت احداث پارکینگ عمومی عوارض صدور پروانه رایگان در نظر گرفته شده و برای خیرین مدرسه ساز در صورت احداث مدارس نیز پروانه به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: سایر موارد نیز در تعرفه عوارض و بهای خدمات مصوب سال ۱۳۹۵ در سایت شهرداری به آدرس WWW.Znjan.ir بارگذاری شده و برای استحضار شهروندان محترم در اختیار ایشان قرار گرفته است.

بیگدلی بیان کرد: شهروندان محترم با پرداخت عوارض نوسازی و عمران شهری و سایر عوارض و بهای خدمات موجب می‌شوند که شهرداری زنجان بتواند خدمات بهتر و پروژه‌های بیشتری را به بهره‌برداری رسانده و رضایت‌مندی شهروندان را فراهم آورد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید