۵۱ فرصت سرمایه‌‌گذاری در آذربایجان غربی ایجاد شد | اتاق خبر
کد خبر: 354543
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 08:28
رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی از وجود ۵۱ فرصت سرمایه‌ گذاری در استان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام این استان خبر داد.

اتاق خبر: داوود غفارپور ظهر چهارشنبه در چهارمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان  غربی اظهار داشت: ۵۱ فرصت سرمایه‌گذاری در استان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام وجود دارد، که باید آنها را برای سرمایه‌گذاران و فعالان این عرصه معرفی کنیم.

وی راهنمایی و مشاوره برای اخذ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی، ارائه تسهیلات و حمایت‌های قانونی، تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی، پیگیری مسائل و مشکلات مختلف از جمله پروانه بهره‌برداری و عوارض، مالیات، تامین آب و اخذ روادید را مورد اشاره قرار داد.

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی برگزاری نشست‌های تخصصی در محل مرکز در هر ۱۵ روز یک بار، بازدید از پروژه‌های مختلف با همراهی مدیران و نماینده‌های تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی استان همچنین بازدیدهای ادواری را مورد توجه قرار داد و گفت: همچنین نسبت به تهیه گزارش‌های کارشناسی، تخصصی و ارائه پیشنهادات پیرامون موضوع سرمایه‌گذاری اقدام می‌شود.

غفارپور تهیه بسته‌های سرمایه‌‌گذاری، تدوین و آماده‌سازی آنها مشتمل بر مشوق‌های قانونی، اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را مورد اشاره قرار داد و یادآوری کرد: در استان تعدادی فرصت سرمایه‌گذاری مربوط به پروژه‌های نیمه‌تمام وجود دارد.

وی به پایش و بررسی محیط کسب و کار و تدوین یک عنوان کتاب در این زمینه اشاره و اظهار داشت: از این رهگذر برای شناخت هر چه بهتر فرصت‌ها، قابلیت‌ها و استعدادهای موجود اقدام می‌شود، همین طور موانع فعالیت نیز مورد شناسایی قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی در ارتباط با پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی مصوب استان از سال ۱۳۹۲ تاکنون، گفت: سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ هر کدام اجرای دو پروژه و در سال ۹۴ نیز اجرای سه پروژه به تصویب رسیده است.

وی به تهیه یک فیلم برای معرفی استان و ظرفیت‌های مختلف آن، تهیه نقشه مناطق سرمایه‌گذاری مستعد استان، تهیه کتاب راهنمای سرمایه‌گذاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مختلف، تدوین برنامه جامع و کارگاه آموزشی، تهیه یک گزارش از پروژه‌هایی که نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستند اشاره کرد.

غفارپور با اظهار به اینکه مشکلات و موانع فعالیت سرمایه‌گذران خارجی را به چند دسته تقسیم‌بندی کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: بروکراسی اداری، مشکلات مربوط به ترخیص کالا از گمرک، دریافت تسهیلات بانکی، مالیات، عوارض و ... از جمله مسائل و دغدغه‌های موجود به شمار می‌‌رود.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید