طرح انتقال آب دریای خزر مبنای علمی و کارشناسی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 354637
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 15:27
نماینده مجلس:
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتقال آب از دریای خزر به کویر مرکزی ایران مبنای علمی و کارشناسی ندارد و این موضوع را نمایندگان مازندران گوشزد کرده اند.

اتاق خبر - حسین نیازآذری شنبه شب در نشستی با تشکل ها و سازمان های مردم نهاد شهرستان آمل افزود : مجمع نمایندگان مازندران پیش نویسی را در این زمینه نیز در دستور کار قرار داده اند که در آن تاکید شده است این طرح ضمن تحمیل هزینه های سنگین، چیزی عاید کشور نخواهد کرد.
سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: طرح انتقال آب از دریای خزر همچنین معضلات زیست محیطی جبران ناپذیری را پدید می آورد و علاوه بر آن تبعات اجتماعی بسیار نگران کننده ای نیز در پی خواهد داشت.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجمع نمایندگان مازندران در این خصوص بی تفاوت نخواهند بود، چرا که صیانت از آثار تاریخی، فرهنگی و اجتماعی از دغدغه های نمایندگان است.
طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی در دولت نهم کلید خورد و از آن زمان تاکنون به موضوع جدل برانگیز در استان مازندران تبدیل شده است .
نماینده مردم بابل در مجلس همچنین از موضوع مزمن پسماند به عنوان دغدغه جدی در مازندران یاد کرد و افزود: این موضوع در اولویت جدی نمایندگان استان قرار دارد و متاسفانه امروز در بهترین نقاط شهرستان بابل زباله ها با شیوه های غلط سنتی دپو می شود.
نیازآذری اظهار داشت: در سال گذشته به منظور رفع گوشه ای از این نگرانی ها دولت قول مساعد برای انتقال محل دپوی زباله ظرف مدت زمان یک ماه را داده بود که به دلیل برخی از مشکلات اجتماعی به نتیجه نرسید.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : با توجه به اهمیت موضوع زباله و پسماند تا زمانی که این تهدید به فرصت تبدیل نشود ، موضوع در دستور کار نمایندگان استان مازندران خواهد بود و با توجه به استقرار دو سه دستگاه زباله سوز با توجه به موقعیت گردشگری در استان مازندران ، رفع نیاز نخواهد شد. استان مازندران 12 کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد .

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید