۳۴ واحد آزمایشگاهی سلامت آب آذربایجان شرقی را کنترل می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 354712
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 20:58
معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از کنترل سلامت آب استان در ۳۴ واحد آزمایشگاهی خبر داد.

اتاق خبر: حسین اخگری صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره ای به اینکه هیچ آلودگی آبی گزارش نشده است، گفت: ۳۴ واحد آزمایشگاهی کیفیت این آب را در استان کنترل می کنند همچنین علاوه بر این واحدها بهداشت استان نیز کیفیت آب ها را تحت نظر دارد.

 معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب استان ادامه داد: همچنین با تلاش های صورت گرفته تابستان سال گذشته شاهد قطعی آب در هیچ نقطه ای نبودیم که امیدواریم امسال نیز با مصرف بهینه این روند ادامه یابد.

وی افزود: باید بتوانیم در مدیریت مصرف، دو سه درصد حجم مصرف را کاهش دهیم تا مصرف کننده جدید بتواند آب مورد نیاز خود را تامین کند.

اخگری همچنین اشاره ای به توزیع لوازم کاهنده مصرف در استان کرد و گفت: با توزیع این لوازم شاهد کاهش میزان مصرف خواهیم بود که امیدواریم همکاری های لازم در این زمینه انجام شود.

برگزاری جشنواره های مختلف استانی برای فرهنگسازی مصرف آب

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب نیز در این جلسه با اشاره ای به عملکرد روابط عمومی برای کاهش میزان مصرف آب در استان گفت: هماهنگی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص بیان موضوع محدودیت منابع آب و بازگویی اهمیت و نقش آن در زندگی و پرهیز از اسراف از طریق ائمه جماعات و هماهنگی با صداو سیما در خصوص تبیین و تشریح فرهنگ صرفه جویی از این اقدامات بوده است.

باقرزاده ادامه داد: تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی از دیگر کارهای انجام گرفته است از سوی دیگر طراحی و نصب پیام های آموزشی با موضوع صرفه جویی در مصرف آب به صورت بنر و شناسایی مشترکین پرمصرف و حضور مروجین به منظور تشریح مشکلات تامین آب از دیگر اقدامات لازم بوده است.

وی افزود: ارسال پیام های صرفه جویی از طریق سامانه پیام کوتاه، برگزاری جشنواره فراگیری نخستین واژه " آب" در مدارس مقطع ابتدایی، برگزاری مسابقه پیامکی از طریق سامانه پیام کوتاه و برگزاری مسابقات مقاله نویسی در بین همکاران برای توضیح محدودیت های منابع اب و روش های مصرف آن یکی دیگر از این اقدامات بوده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید