تاوان اقتصادی برگزیت برای بریتانیا بیشتر خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 354797
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 01:58
سی.ان.ان:
شبکه تلویزیونی سی.ان.ان گزارش داد: تاوان های اقتصادی 'برگزیت' برای بریتانیا به نظر بیشتر خواهد بود.

اتاق خبر - این شبکه تلویزیونی آمریکایی افزود: تصمیم بریتانیا در خروج از اتحادیه اروپا، وام گرفتن این کشور را از بازارهای جهانی مشکل تر خواهد ساخت.
این شبکه تلویزیونی گزارش داد: به دنبال نتیجه مثبت همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موسسات مشهور اعتبار سنجی جهانی اقدام به کاهش رتبه اعتباری کردند. موسسه اعتبار سنجی آمریکایی 'مودیز' (Moody's) چشم انداز اقتصادی بریتانیا را کاهش داد و اقتصاد این کشور را در دراز مدت نامطمئن اعلام کرد.
این رسانه آمریکایی افزود: دیگر موسسه اعتبار سنجی آمریکایی 'استاندار اند پورز' (S&P) نیز باوجودی که رتبه اعتباری 'تریپل اِی' (aaa) بریتانیا را همچنان حفظ کرده است اما هشدار داد که این رتبه اعتباری به زودی کاهش خواهد یافت.
سی.ان.ان گزارش داد : کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2014میلادی 708 میلیارد دلار در بریتانیا سرمایه گذاری کردند و در این سال 45 درصد صادارات این کشور به اتحادیه اروپا و 53 درصد نیز از تحادیه اروپا واردات داشته است.
سی.ان.ان پیشتر روزجمعه گذشته و پس از اعلام نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گزارش داد: بسیاری از شرکت های خارجی با این تصمیم مردم انگلیس، ناگزیر به خروج از لندن و دیگر شهرهای انگلیس خواهند شد.
'صادق خان' شهردار لندن نیز ساعاتی پس از این همه پرسی در مصاحبه اختصاصی با این شبکه خبری در زمینه از دست رفتن فرصت های شغلی و خروج سرمایه گذاری های خارجی از پایتخت انگلیس ابراز نگرانی کرد.
نتیجه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که 23 ژانویه برابر با سوم تیرماه برگزار شد با 52 درصد آرا پیروز شد، 48درصد انگلیس ها به ماندن در اتحادیه اروپا رای داده بودند.
پیروزی این همه پرسی شوکی بر دیگر اعضای اتحادیه اروپا وارد کرد و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه ساعاتی پس از اعلام این نتیجه در نطق تلویزیونی آن را 'آزمایشی سخت' برای اروپا توصیف کرد.
سی.ان.ان در گزارشی همچنین عنوان کرد که انگلیس ها، بیش از هر زمان دیگری اکنون دچار اختلاف و دودستگی هستند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید