بانک ها نباید بنگاه داری کنند | اتاق خبر
کد خبر: 354819
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 03:22
استاندار سمنان با انتقاد از عملکرد برخی بانک ها در جریان بازپس گیری سود تسهیلات از واحدهای تولیدی، گفت: بارها گفته ایم که بانک ها نباید بنگاه داری کنند امری که به وفور دیده می شود.

اتاق خبر: محمدرضا خباز ظهر یکشنبه در نشست رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان سمنان به میزبانی استانداری، ضمن اشاره به اینکه بانک ها باید شرایطی را مهیا کنند تا واحدهای تولیدی مصادره شده به چرخه تولید و صاحبان خود بازگردند، ابراز داشت: بانک ها نباید مانند بنگاه ها واحدهای تولیدی را به جای بدهی بخرند و بفروشند چرا که این امر در شرایط اقتصادی کنونی صحیح نیست.

وی افزود: واحدهای تولیدی که در تملک بانک بودند باید دوباره در اختیار فعالان تولید قرار بگیرند و در این راه جلسات متعددی در کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان برگزار شده است که این جلسات متعدد نشان از تاکید استانداری سمنان بر لزوم حمایت از تولید محسوب می شود.

اشتغال زایی در اولویت است

استاندار سمنان با بیان اینکه بحث اشتغال زایی بسیار مهم و در اولویت است، گفت: با راه اندازی دوباره واحدهای تولیدی و صنعتی اشتغال افزایش پیدا می یابد و تولید نیز در کشور رونق می گیرد.

خباز بیان داشت: مسئولان امروز در قبال صنایع، مسئولیتی بزرگ دارند که یکی از آنها راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی و مسئولیت دوم نظارت بر واحدها است تا به آن هایی که در راستای اشتغال زایی و تولید فعالیت می کنند تسهیلات تعلق گیرد و ما معتقدیم که اگر این وظایف به خوبی انجام شوند شاهد رفع برخی از مشکلات بخش صنعت هستیم چرا که عمده مشکلات تولید، امروز نبود نقدینگی و بدهکاری است.

وی افزود: مدیران بانک ها باید بدانند که برای پرداخت تسهیلات هیچ منبعی از تهران ندارند و باید خودشان از منابع خود بانک تامین اعتبار و آن را مدیریت کنند البته از سوی دیگر مدیران واحدهای تولیدی در صورت دریافت تسهیلات باید آن را برای اشتغال زایی استفاده کنند و نه باید برای پرداخت بدهی قبلی خود از تسهیلات استفاده کرده باشند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید