۵۳ درصد گوشت تولیدی اردبیل به خارج از استان‌ ارسال می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 354821
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 03:33
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل از ارسال بالغ بر ۵۳ درصد گوشت و دام تولیدی این استان به سایر استان‌های کشور خبر داد.

اتاق خبر:بهلول تکلوی ظهر یکشنبه در جلسه اتحادیه دامداران و کارشناسان اجرایی جهاد کشاورزی استان اردبیل اضافه کرد: سالانه بیش از ۳۰ هزار تن گوشت قرمز در استان تولید و از این رقم ۱۴ هزار تن مصرف داخلی و مابقی به استان های دیگر ارسال می شود.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین خروج گوشت قرمز تولیدی استان در قالب دام زنده است، تصریح کرد: فروش گوشت در قالب دام زنده به دلیل افت سه تا پنج درصدی به ضرر تولید کننده بوده و باید از هدر رفت سرمایه گذاری جلوگیری شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان دلیل این میزان افت را حمل بین راهی و کاهش وزن دام زنده عنوان کرد و متذکر شد: باید با ایجاد زنجیره تولید و مصرف؛ بجای فروش دام زنده فروش گوشت بسته بندی شده نهادینه شود.

وی با بیان اینکه این استان به دلیل برخورداری از کشتارگاه صنعتی اردبیل مجهز و پیشرفته به عنوان کامل ترین واحد کشتارگاه کشور از بستر لازم برای ایجاد این زنجیره برخوردار است، ادامه داد: ضرورت دارد پس از ذبح و بسته بندی گوشت شرایط حمل آن به دیگر استان ها فراهم شود تا با مدیریت و برنامه ریزی صحیح و اصولی زنجیره تولید شکل گیرد.

تکلوی همچنین با اشاره به تولید سالانه بالغ بر ۲۴۰ هزار تن شیر در این استان بیان داشت: از این میزان ۱۲۰ هزار تن مصرف داخلی استان بوده و بقیه به خارج استان فرستاده می شود.

وی با اشاره به فعالیت ۴۲ کارخانه لبنی در استان تاکید کرد که نیمی از از این واحد ها راکد و غیر فعال هستند که باید با حمایت های لازم این واحدها از حالت راکد وغیرفعال خارج شود، این در صورتی محقق می شود که شیر با قیمت مناسب و در کمترین زمان ممکن به دست مصرف کننده برسد.

وی با اشاره به هزینه های سنگین ناشی از خام فروشی شیر و ارسال مجدد آن پس از فرآوری و بسته بندی در سایر استان ها، ایجاد زنجیره تولید گوشت قرمز و شیر در استان را تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی برشمرد.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید