اشتغال و معیشت ۲ عامل مهم در پیشگیری از وقوع جرم است | اتاق خبر
کد خبر: 354830
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 04:06
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: اشتغال پایدار و معیشت ۲ عامل مهم در جلوگیری از آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی روز شنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دین مبین اسلام توجه ویژه ای به رفع فقر در جامعه دارد زیرا افزایش فقر ممکن است سبب گسترش ناامنی و شرارت شود.

وی ادامه داد: بیکاری و نبود اشتغال پایدار یکی از مضامین فقر در جامعه کنونی است و دولت باید با برنامه ریزی و تلاش بیشتر در راستای کاهش نرخ بیکاری اقدامات عملی انجام دهد.

وی افزود: تجربه موفقی در پیشگیری از جرایم امنیتی در سیستان و بلوچستان حاصل شده و اشراف و آگاهی نهادهای اطلاعاتی و انتظامی اجازه تحرک به گروهک های تروریستی را نخواهد داد.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مشارکت دادن مردم در یک حرکت فرهنگی گسترده از یک طرف سبب افزایش اعتماد آنان به نظام جمهوری اسلامی شده و از سوی دیگر زمینه بروز جرایم را به طرز محسوسی کاهش می دهد.

حجت الاسلام حمیدی افزود: رسانه ها، روحانیان مذهبی و مدیران می توانند با اقدامات فرهنگی وسیع از وقوع بسیاری از جرایم جلوگیری کنند.

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید