بیانیه شورای فرهنگی و اجتماعی زنان به دنبال خودکشی یکی از دانشجویان بورسیه | اتاق خبر
کد خبر: 354843
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 05:05
شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده به دنبال خودکشی یکی از دانشجویان بورسیه بیانیه‌ای را صادر کرد.

اتاق خبر:شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده به دنبال خودکشی یکی از دانشجویان بورسیه بیانیه‌ای را صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:‌
انالله و اناالیه راجعون

«یکی از غلط‌ترین کارهایی که در این یکی دو سال اخیر اتّفاق افتاد، این مسئله‌ی بورسیه‌ها بود. ..... علاوه بر اینکه ظلم هم شد -به خیلی‌ها ظلم شد- هم خلاف قانون بود این کار، هم خلاف تدبیر بود این کار، هم خلاف اخلاق بود.» (بیانات رهبر معظم انقلابدر دیدار اساتید دانشگاه‌ها، 1394.04.13)

بسیار مایه تاسف است که در آستانه سالگرد اظهار نظر صریح و بی‌سابقه رهبر معظم انقلاب در خصوص بحران آفرینی دولت یازدهم در پرونده بورسیه‌ها، نه تنها مشکلات این دانشجویان حل نشده که بی‌تدبیری، بی‌اخلاقی و بی‌قانونی دولت و میزان ظلم روا شده در حق این عزیزان، کار را به جایی رسانده که یکی از آنها چاره‌ای جز پایان دادن به زندگی خود نداشته باشد.

ادعای وجود تخلف در فرآیند بورس تحصیلی که بسیاری از وزرای کابینه فعلی و مسئولان عالی رتبه نظام با همین شرایط فعلی روزگاری از آن استفاده کرده و سال‌ها از عواید آن بهره‌مند شدند، بهانه بازی با آبروی هزاران دانشجوی نخبه شده و شرایط سخت و غیر قابل تحملی را برای آنها و خانواده‌هایشان رقم زده است و دانشجویانی که شاید می‌توانستند به راحتی پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور بگیرند ولی ماندند که مانده باشند ولی الان حدود سه سال از بهترین زمان عمر گرانبهایشان تلف شده است. 

اگرچه بررسی این ادعا توسط چند دستگاه نظارتی و کمیسیون‌های تخصصی در مجلس شورای اسلامی، نشان داد که میزان این تخلف، در صورت وجود هم کمتر از یک درصد بوده است، اما عجیب است که تاکنون، به غیر از چند مصاحبه و تلاش برای وقت‌کشی و مشمول مرور زمان کردن، اقدامی جدی و موثر از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای احقاق حق این دانشجویان و اعاده حیثیت از آنها صورت نگرفته است و حتی نشانه‌هایی از سنگ اندازی‌های مجدد در مسیر جذب این گروه از دانشجویان نیز مشاهده می‌شود.

شورای فرهنگی  ـ اجتماعی زنان و خانواده ضمن اظهار تأسف از این حادثه ناگوار از دولت، مجلس و قوه قضائیه که مستقیماً از طرف رهبر معظم انقلاب مورد خطاب قرار گرفتند خواستار است که برای تنویر افکار عمومی اقداماتی را که برای حل مشکل این جوانان انجام داده است را به اطلاع عموم برساند.

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید