پالایشگاه پلدختر در حد تبلیغات باقی ماند | اتاق خبر
کد خبر: 354944
تاریخ انتشار: 7 تیر 1395 - 15:29
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی از اجرا نشدن پالایشگاه این شهرستان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه احداث این پالایشگاه تنها در حد تبلیغات باقی ماند.

اتاق خبر: سید حمید کاظمی عصر یکشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی پلدختر اظهار داشت: از هشتم اسفند ماه سال گذشته تا کنون با هفت سرمایه گذار در زمینه ساخت پالایشگاه رایزنی شده که در نهایت با یک نفر از آنها به توافقاتی دست پیدا کرده ایم.

وی با بیان اینکه هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست برای ۳۰ هزار بشکه در روز اقدام به ایجاد پالایشگاه در شهرستانی کند گفت: با توجه به رایزنی های صورت گرفته با وزیر نفت، مقرر شده که حداقل تولید ۱۰۰ هزار بشکه در پالایشگاه پلدختر در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه احداث پالایشگاه در شهرستان پلدختر تنها در
حد تبلیغات باقی ماند و بعد از گذشت هشت سال هنوز اقدامی برای احداث آن صورت نگرفته است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی افزود: طی مدت کمتر از یک ماه که نماینده مردم پلدختر در مجلس هستم در رابطه با حل مشکلات شهرستان به وزرای نیرو ، ارتباطات، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی ، نفت، اقتصاد و رئیس سازمان محیط زیست برای رفع مسائل و مشکلات شهرستان تذکر کتبی داده ام.

کاظمی با اشاره به تذکر در رابطه با  عدم تخصیص اعتبار برای چهار خطه کردن جاده پلدختر -  خرم آباد و ایجاد یک مسیر از آزاد راه پل زال به پل دختر، ایلام و کربلا به وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین در خصوص تخصیص اعتبار برای ایستگاه پمپاژهای «جایدر» ، «واشیان» «بان بازه»  و «چم مهر» به وزیر نیرو و به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده ام.

وی با اشاره به خسارت ۷۰ میلیارد ریالی به زیر ساخت های شهرستان پلدختر و تذکر به وزیر نیرو در رابطه با عدم اختصاص اعتبارات لازم برای جبران این خسارت ها گفت: همچنین به وزیر ارتباطات در زمینه آنتن دهی تلفن همراه و ایجاد زیرساختهای اینترنت تذکرات لازم داده شده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی از رایزنی برای راه اندازی کارخانه سیمان پلدختر با وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: همچنین پیگیری های لازم از طریق هیئت مدیره بانک ملی برای راه اندازی این واحد برای شهرستان پلدختر در حال انجام است.

کاظمی به آزاد راه پل زال و تبعات ناشی از احداث آن اشاره کرد و گفت: یکی از معضلاتی که شهرستان با آن مواجه بوده، بحران بیکاری است و با احداث این آزاد راه بیش از سه هزار شغل در این شهرستان از دست رفت و باید تلاش شود حداقل بخشی از این فرصت های شغلی از دست رفته جبران شود.

وی به مشکل نیروهای بخش خصوصی شرکت مخابرات پلدختر اشاره کرد و افزود: پیگیر رفع مشکلات ۱۶ نفر از نیروهای شرکت مخابرات شهرستان پلدختر که با حقوق پایین کار می کنند هستیم.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی از خرید یک دستگاه آمبولانس و تجهیزات لازم برای درمانگاه معمولان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: همچنین احداث یک درمانگاه در منطقه «زیودار» نیز در دستور کار قرار گرفته است.

کاظمی همچنین به عملکرد نیروی انتظامی در ایجاد امنیت در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این نهاد در پلدختر عملکرد مطلوبی داشته است.

منبع:مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید